ASMACIKLI BAYANLAR BEZ DOKUMAYI ÖĞRENİYOR

Yuntdağı mahallelerinden Asmacık’ta yaşayan bayanlar Yunusemre Belediyesi’nin katkılarıyla açılan kursta hem yöresel bez dokumayı öğreniyor; hem de ev ekonomilerine katkı sağlıyor.

DSC_0471_2000x1337

İlçe Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR’la ortak bir çalışmaya imza atan Yunusemre Belediyesi mahallede Yöresel Bez Dokuma Kursu açtı. 18 kursiyerin eğitim gördüğü kursta bayanlar hem iş öğreniyor, hem de ev ekonomilerine katkı sağlıyor.

18 KURSİYER KATILIYOR

Temmuz ayında sona erecek kursa olan ilgiden oldukça memnun olan Yöresel Bez Dokuma Öğretmeni Gülsen Karataş, kurslarla bayanların ev ekonomilerine katkı sağlama fırsatı bulduklarını kaydetti. Karataş, “Yunusemre Belediyemiz dokuma tezgahlarımızı temin etti. Asmacık Mahallemizde bayanlarımıza yönelik dokuma kursu açtık. 18 kursiyerimiz var. Bayanlarımız burada dokuma yapıyorlar. Dokuma işlemi tamamlandıktan sonra yıkayıp ütüleniyor. Kursiyerlerimiz bu kurstan oldukça memnun, kurs sayesinde ev ekonomilerine de katkı sağlıyorlar. Bayanlarımız, bu tür çalışmaların artarak devam etmesini istiyorlar” diye konuştu.

DSC_0436_2000x1337

KURSLARIN DEVAM ETMESİNİ İSTİYORLAR

Mahallenin bayan Muhtarı Hülya Gezer ise yapılan çalışmalardan dolayı Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür ederken, kursların devam etmesini istiyor. Muhtar Gezer, “Asmacık Mahalle Muhtarı Yunusemre Belediyesi içerisinde bulunduğumuz binayı restore ederek, içerisinde kurs görebileceğimiz hale getirdi. Dokuma tezgahlarımızı temin etti. Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye bizlere gerekli şartları temin ederek kurs açtığı için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

DSC_0433_2000x1337

8 MAYIS’TA HAYIR YEMEĞİ DÜZENLEYECEKLER

Mahallelerinde yapılacak hayır yemeğine de davet eden Hülya Gezer sözlerini şöyle tamamladı: “8 Mayıs’ta mahallemizde geleneksel hale getirdiğimiz yemek hayrımız var. Yemek öncesi şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okutacağız. Yine kurslarda ürettiğimiz ürünleri de sergileyeceğiz. 8 Mayıs’ta tüm vatandaşlarımızı mahallemizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız”

Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne bağlı Sosyal Doku ekibi ise Asmacık Mahallesi’nde kursiyerlerin taleplerini dinledi ve açılacak sergi öncesinde Eğitim Merkezinin eksiklikleri ve yapılması gerekenler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

DSC_0485_2000x1337

Bu habere de bakabilirisiniz

Feci kaza anı güvenlik kamerasına yansıdı

Manisa’da 1 kişinin öldüğü 3 kişinin de yaralandığı trafik kazası bir benzin istasyonunun güvenlik kamerası …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: