Başkan Ergün, “23 Nisan milli devletin doğuşunun müjdesidir”

galeri-baskan-ergun-23-nisan-milli-devletin-dogusunun-mujdesidir-0

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Geleceğin teminatı olan çocukların Atatürk ilke ve inkılapları ışığında, çağdaş bir eğitim almaları amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak il genelinde Çocuk Kültür ve Sanat Merkezlerini hayata geçirdiklerini belirten Başkan Ergün, “23 Nisan 1920; teslimiyetçiliğe karşı bağımsızlığın, tavizlere karşı dik duruşun, kimliksizliğe karşı milli kimliğin ve dağınık yönetimlere karşı milli devletin doğuşunun müjdesidir” dedi.

Başkan Ergün, “23 Nisan milli devletin doğuşunun müjdesidir” (3)Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşu ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, tüm çocukların bayramını kutladı. Çocukların geleceğimizin teminatı olduğunu vurgulayan Başkan Ergün, “Meclisimizin açılışıyla, milli bir karar organı oluşmuş ve padişahlıktan milli devlete geçiş yollarının ne pahasına olursa olsun inşa edileceği duyurulmuştur. Elbette egemenliğin yegâne ve mutlak sahibi olan Türk Milleti’nin bu yetkisini, temsilcileri eliyle kullanmaya başlaması Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920 tarihindeki açılışıyla gerçekleşmiştir. Aziz vatanımızın, dönemin ateşle çevrili olağanüstü ve tehlikeli ortamına rağmen, kurucu kahramanlar her uygulamanın ve hareketin millet iradesiyle belirlenen kurallara dayanmasını benimsemişler, bundan da asla ödün vermemişlerdir. Milletimizin ayrılmaz bir parçası olan egemenlik, Türkiye Büyük Millet Meclisi’yle birlikte somutlaşmış, derin bir anlam kazanmış ve Cumhuriyet’in ilanına götüren şartların en başta gelen hazırlayıcı unsuru olmuştur” dedi.

Çocuk Merkezleriyle çocukların çağdaş eğitim almalarını sağlıyoruz

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk’ün TBMM’nin kurulduğu bu anlamlı günü çocuklara armağan ettiğini hatırlatan Başkan Ergün, “Büyük önderimizin izinde geleceğimizin teminatları olan çocuklarımıza en güzel hizmetleri verebilmek adına Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Çocuklarımızın Atatürk İlke ve İnkılapları ışığında, çağdaş bir eğitim almaları amacıyla ilçelerimizde Çocuk Kültür ve Sanat Merkezlerini hayata geçirdik. Hedefimiz; vatanına ve milletine hayırlı, ülkesini seven nesiller yetiştirmek. 23 Nisan 1920; teslimiyetçiliğe karşı bağımsızlığın, tavizlere karşı dik duruşun, kimliksizliğe karşı milli kimliğin ve dağınık yönetimlere karşı milli devletin doğuşunun müjdesidir. Bu vesileyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bize emanet eden başta ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm kurucu kahramanları ve vatanımızın selameti için canlarını seve seve ortaya koyan muhterem şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Başkan Ergün, “23 Nisan milli devletin doğuşunun müjdesidir” (4)

Bu habere de bakabilirisiniz

Saruhanlı Belediyesi Kur’an kursunda tadilat başlattı

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Saruhanlı Müftülüğüne bağlı olarak Mütevelli Mahallesinde faaliyet gösteren Kur’an Kursu …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: