Başkan Ergün, Alaşehirli Muhtarlarla Buluştu

1

MANİSA Büyükşehir Belediyesi’nin Alaşehir’e kazandırdığı hizmetleri toplu açılışı için ilçeye giden Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban’ı ziyaret etti. Başkan Ergün, ilçe programında Alaşehirli mahalle muhtarları ile de öğle yemeğinde bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini muhtarlara anlatan Başkan Ergün, onların sorunlarını da dinledi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerde gerçekleştirdiği açılış ve temel atma programları Alaşehir ile devam etti. Açılış ve temel atma programı için Alaşehir’e Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ilk olarak Alaşehir Belediyesi’ne ziyarette bulundu. Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban tarafından karşılanan Başkan Ergün’e ziyareti esnasında Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, Genel Sekreter Yardımcıları Aytaç Yalçınkaya ve Yılmaz Gençoğlu, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erdal Nohutçu, Daire Başkanları, MHP MYK Üyesi Hüseyin Akgül, MHP Manisa İl Başkanı Tanju Balatlı, MHP Manisa Eski Milletvekili Zeynel Balkız, Teftiş Kurulu Başkanı Ahmet Türkgüler, Daire Başkanları, Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü, Başkan Danışmanları, Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ertuğrul Aytaç ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri eşlik etti.

Çalışmalar sahada kendini göstermeye başladı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün daha sonra Alaşehir’de bulunan muhtarlarla öğle yemeğinde bir araya geldi. Sarıkız Sosyal tesislerindeki öğle yemeğinin ardından muhtarlara hitap eden Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, “Büyükşehir Belediye Başkanımızı ilçemizde misafir etmekten büyük keyif alıyoruz” dedi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, “İki yılımızı geride bıraktık. Bu süreçte ilk defa Büyükşehir’in oluşumu noktasında sancılı bir dönemi atlattık. Hem Büyükşehir olmanın hem de MASKİ Genel Müdürlüğü’nü sıfırdan kurulması sürecini çok şükür geride bıraktık. Bu süre içerisinde bütün Daire Başkanlıklarımızın yapmış olduğu hazırlıklar ve çalışmalar sahada kendini göstermeye başladı” dedi.

11 açılış 5 temel atma

İlçelerdeki açılış ve temel atma törenlerinin yaklaşık bir ay önce başladığını söyleyen Başkan Ergün, “Bugün Alaşehir’de 11 tane açılış ve 5 tane de temel atma töreni gerçekleştireceğiz. Ben her şeyden önce ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Yapılan hizmetlerde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bana göre bu yaz en önemli yapacağımız hizmetlerden bir tanesi de ilçemizde eski köylerimizi (mahallelerimizi) ilçe merkezine bağlayacak olan 171,5 kilometrelik asfalt çalışmamız olacak. İnşallah bugün asfalt sezonumuzu açıyoruz. Bunun yanı sıra büyük bir oto terminali kazandırmanın startını bugün veriyoruz. Yapılacak olan hizmetlerimiz vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Değerli başkanımıza bizleri ağırladığı için teşekkür ederim” diye konuştu. Başkan Ergün, konuşmasının ardından muhtarlarla sohbet ederek onların sorunlarını da dinledi.

Başkan Ergün, Alaşehirli Muhtarlarla Buluştu (32)

 

 

Bu habere de bakabilirisiniz

Fotokapan sayesinde yakayı ele verdi

Manisa’nın Kula ilçesinde bir süredir jandarmanın takibinde olan karı koca uyuşturucu tacirleri, fotokapan sayesinde yakayı …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: