Başkan Ergün’e Romanya İzmir Başkonsolosu’ndan Ziyaret

Başkan Ergün’e Romanya İzmir Başkonsolosu’ndan Ziyaret (2)

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, İzmir Romanya Başkonsolosu Miora Stefan’ı makamında ağırladı. Başkonsolos Stefan’a Manisa, Mesir Macunu ve Uluslararası Manisa Mesir Festivali’ni tarihi hakkında bilgiler veren Başkan Ergün, bu hafta sonu gerçekleştirilecek olan 476’ıncı Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali saçım törenine davet etti.

İzmir Romanya Başkonsolosu Miora Stefan, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü makamında ziyaret etti. İzmir Romanya Başkonsolosluğu görevine yeni başladığını dile getiren Miora Stefan, Manisa’dan övgüyle bahsederek, Manisa’nın Türkiye’nin en önemli şehirlerinden bir tanesi olduğunu söyledi. Stefan, “Sizinle tanışmak istedik ve bu nedenle sizi ziyaret ettik. Yoğunluğunuz arasında bizi kabul ettiğiniz için size teşekkür ederiz” dedi. Başkonsolos Stefan, Manisa ve Romanya arasında ekonomik ilişkilerin olduğunu da sözlerine ekledi.

Başkan Ergün’e Romanya İzmir Başkonsolosu’ndan Ziyaret (8)

Başkan Ergün Manisa’yı ve Mesir’i anlattı

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, “Sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ümit ediyorum ki iki ülke arasındaki sosyal-kültürel ve ekonomik ilişkilerin gelişmesi hepimizi mutlu eder” diye konuştu. Başkonsolos Stenfan’a Manisa hakkında bilgiler veren Başkan Ergün, “Manisa, tarıma yönelik dünyanın sayılı ovalarına sahip bir kenttir. Manisa şehrimiz OSB’si ile Avrupa’da en iyi yatırım yapılabilir il seçildi. Osmanlı kültüründen gelen ve padişahların yetiştirildiği bir şehir olma özelliği de var. Tarımı, sanayisi ve kültürüyle özdeşleşmiş bir şehrimiz. Manisa’mız iki sene önce yapılan seçimlerde Büyükşehir oldu. Geçen dönemki 5 yıllık süreçte Manisa Belediye Başkanı olarak görev yaptım. Şimdi il bütününde 1 milyon 400 bin nüfusa hizmet ulaştırıyoruz. 17 ilçesi ve 900’ün üzerinde mahallemize hizmet üretiyoruz” ifadelerini kullandı. Başkonsolos Stefan’ı bu hafta sonu gerçekleştirilecek olan 476’ıncı Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali saçım törenine davet eden Başkan Ergün, Mesir Macunu ve festival tarihi ile ilgili de bilgiler aktardı.

Başkan Ergün’e Romanya İzmir Başkonsolosu’ndan Ziyaret (3) (1)

Başkonsolos Stefan, ziyarette Başkan Ergün’e Romanya’nın Horezu şehrini anlatan çini hediye ederken, Başkan Ergün’de Osmanlı motifleri ile süslenmiş şekerlik hediye etti.

Başkan Ergün’e Romanya İzmir Başkonsolosu’ndan Ziyaret (4)

 

Bu habere de bakabilirisiniz

Feci kaza anı güvenlik kamerasına yansıdı

Manisa’da 1 kişinin öldüğü 3 kişinin de yaralandığı trafik kazası bir benzin istasyonunun güvenlik kamerası …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: