BAŞKAN KAYDA: “ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZDİR.”

Başkan Kayda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolaysıyla bir mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajında “Millet egemenliğini ilelebet koruyarak emanete sahip çıkacak çocuklarımızı; öğrenen, araştıran, sorgulayan ve her alanda kendini sürekli geliştiren bireyler olarak yetiştirmek en büyük sorumluluğumuzdur.” dedi.

Başkan Kayda’nın mesajı şöyle: “23 Nisan 1920′ tarihinde açılan TBMM’nin kuruluşunun 96. yıldönümünü ve Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara bayram olarak armağan ettiği bu mutlu günü, büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.

MİNİKLERDEN BAŞKAN’A ZİYARET (11)

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Meclisimizin açıldığı bu anlamlı gün, bağımsızlığa ulaşma yolunda milletimizin kendi azim ve kararlılığına inanarak başlattığı var olma mücadelesinin en önemli adımıdır.

Toplumda hürriyetin, eşitliğin, adaletin, istikrarın sağlanması ve korunması için aziz milletimizin de iradesiyle 1920 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisini kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir” sözünü hayata geçirdiği 23 Nisan gününü, aydınlık yarınlarımız olan çocuklarımıza da armağan etmiştir.

Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olma niteliğini taşıyan 23 Nisan günü, kurulan meclisle yapılandırılan demokrasinin çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine inanan Atatürk, Türk Milleti’nin aydınlık geleceği olarak gördüğü çocukları; sağlıklı, mutlu ve özgür bireyler olarak yetişmeleri ve bu şekilde hayatlarını sürdürmeleri için büyük çaba sarf etmiştir. Bu nedenle bu kutlu günü yarınlarımızın teminatı olan çocuklara armağan etmiştir.

Maalesef günümüz yaşantısında çocuk istismarları ve çocuk cinayetleri artmış, küçücük bedenlere kaldıramayacakları yükler yüklenmiştir. Toplum olarak çocuklarımıza her anlamda gerek gerçek yaşamda, gerek internet medyasında karşılaşabilecekleri tehlikeleri anlatmalı ve her zaman onların destekçisi ve takipçisi olmalıyız. Çocuklarımız, bizim geleceğimizdir. Onları yetiştirmek ve tehlikelerden korumak başlıca görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle dünyada sadece ülkemizde olan çocuk bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bugüne kadar meclis çatısı altında milletimize emeği geçen tüm meclis üyelerini en derin saygı ve rahmetle anıyorum”

Bu habere de bakabilirisiniz

Vali Karadeniz’den kurumlara yerinde inceleme

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Manisa İl Kültür ve Turizm …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: