Beşiktaş’ın Stadı Resmen Açıldı! Kartal Yuvaya Geri Döndü

Beşiktaşlıların yaklaşık üç yıldır beklediği yeni stadı Vodafone Arena’nın açılışı gerçekleşti. Açılış kurdelesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kesti.

buyuk-gun-geldi-vodafone-arena-aciliyor-8344718_x_6360_300

Beşiktaş’ın yeni stadı Vodafone Arena’nın açılışına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Futbol Federasyonu BaşkanıYıldırım Demirören, Beşiktaş Kulübü BaşkanıFikret Orman, Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın yanı sıra Türkiye Futbol FederasyonuBaşkanı Yıldırım Demirören ile siyaset, spor ve iş dünyasından davetliler katıldı.

besiktas-in-stadi-resmen-acildi-kartal-yuvaya-8344718_3971_mERDOĞAN: KARA KARTALIMIZA BAŞARILAR DİLİYORUM

Törende bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Vodafone Arena stadının, Kartalımızın yeni yuvasının hayırlı olmasını diliyorum. Kara Kartalımıza, yeni stadında başarılı müsabakalar, bol gollü galibiyetler temenni ediyorum” dedi. Erdoğan özetle şu ifadeleri kullandı: “Belki şu ana kadar olimpiyatları düzenleme hakkını elde edemedik ama olimpiyatlar için sporcu hazırlama ve altyapı inşa etme konusunda, ciddi mesafeler kaydettik ve 13 yılda ev sahipliği yaptığımız 659 uluslararası spor organizasyonuyla bu alanda da rüşdümüzü ispat ettiğimizi düşünüyorum. Erzurum’dan Antalya’ya,Trabzon’dan Mersin’e kadar pek çok şehrimiz, bu konuda önemli birikim ve tesislere sahip oldu. Bundan sonra bizim için olimpiyat konusu, emin olunuz, sadece bir formalitedir.”

DAVUTOĞLU: HER AN AÇIK OLSUN

Öncesinde söz alan Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Başbakan Davutoğlu: “İstiyoruz ki bu statlar sadece maçtan maça açılan ve büyük spor şölenlerinin yaşandığı alanlar olmasın, her an halkımıza ve gençlere açık olsun. Bu gençlerimizin özellikle spora ısındırılması bağlamında son derece önemlidir” dedi.
Davutoğlu, “Biz iktidara gelene kadar 2002’ye kadar sadece bin 757 spor tesisi yapılmıştı ülkemizde. 14 yıl içinde bin 789 spor tesisine imza attık. Büyük bir altyapı girişimi. Bu spor açılımı, bu faaliyetler, bu altyapı zenginliği devam edecek” diye konuştu.

FİKRET ORMAN: CUMHURBAŞKANIM SİZ KARAKARTAL’IN GİZLİ KAHRAMANISINIZ

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Vodafone Arena’nın açılışında açıklamalarda bulundu. İşte Orman’ın açılış konuşması:

“Bugün beşiktaşımız evine döndü, kara kartal evine döndü. Atatürk’ün takımı olan, halkın takımı olan Beşiktaşımız evine döndü. Halkın takımı olan Beşiktaş’ımız, halkın cumhurbaşkanının önderliğinde açılışını yapacak. Değerlerimizi koruyarak bugünlere kadar geldik. Her zaman halkın takımı olduk. Beşiktaş Kulübü bu ülke içinşehitler vermiştir. Değerlerimizi koruyarak her zaman halkın takımı olduk. Sayın Cumhurbaşkanım sizi biliriz, ahde vefayı bilirsiniz. Beşiktaş Kulübü de bilir. Allah razı olsun. İstanbul’un Kadir ağabeyi sayın Kadir Topbaş, siz de sağolun her zaman destek oldunuz. Vodafone kendi hükümlülüğünde olmamasına rağmen buraya akıllı stat için 14 Milyon gibi yatırım yapmıştır. teşekkür ediyorum. Vodafone, kendi yükümlülüğünde olmamasına rağmen, akıllı star için 14 milyon euro destek vermiştir. En çok da bize inan aziz Beşiktaş’ın taraftarlarına teşekkür etmek istiyorum; sağ olsunlar, var olsunlar. Türkiye son 14 yılda her alanda olduğu gibi spor alanında da büyük ilerleme kaydetmiştir. Stadın mimarisinde bin sene önce İstanbul‘daki Kolezyum’dan esinlenildi. Fikir babalarından biri de Cumhurbaşkanımızdır. Vodafone Arena, Türkiye’nin ilk akıllı stadı, dünyanın da en akıllı statlarından biri.Harika bir dijital deneyim yaşatacağız. Çimin altında hem ısıtma, hem de soğutma sistemleri var. Böylece çimin bozulması engellenecek ve kusursuz olması sağlanacak. Stadımızdaki müzemiz,localar,restoranlar ve Kartal Yuvası, her gün taraftara açık olacaktır. Stadımızda en düşük bilet fiyatından girenle, en yüksek bilet fiyatı ile giren aynı kalitede hizmeti alacak. İnönü stadından çıkan demirin yaklaşık 19 katı kadar demir kullandık Vodafone Arena’da. Saygıdeğer cumhurbaşkanımız, siz olmasaydınız bugün bu coşkuyu yaşayamayacaktık. Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız, siz Karakartal’ın evine dönüşünün gizli kahramanısınız.”

besiktas-in-stadi-resmen-acildi-kartal-yuvaya-8344718_9982_m

CUMHURBAŞKANI SAHADA!

Konuşmaların ve açılış töreninin ardından Vodafone Arena çimlerine inen CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül,Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim orta sahada santra da futbol oynadılar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan özellikle futbola olan yakın ilgisi sebebiyle top kontrolü ve pasları dikkat çekerken, Fatih Terim ise hareketleriyle göz doldurdu. Tören toplu fotoğrafın ardından sona erdi.

besiktas-in-stadi-resmen-acildi-kartal-yuvaya-8344718_6904_m
ŞENOL GÜNEŞ’TEN AÇIKLAMA

Tören öncesi konuşan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, açılışla ilgili olarak, “Takımımız ligde yarışıyor. Umarım, yeni bir stadyumla alacağımız saha sonuçlarıyla marka değeri büyüyen Beşiktaş’ı yeniden üst seviyeye çıkarrız. Sahanın zemini mükemmel. İlk idmanı yaptık, ilk maçımızı da yapacağız” ifadelerini kullandı.

buyuk-gun-geldi-vodafone-arena-aciliyor-8344718_4044_m

VODAFONE ARENA’NIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Siyah-beyazlı kulübün yapımı için 350 milyon liranın üzerinde harcama yaptığı Vodafone Arena, sahip olduğu birçok özellikle dünyanın en modern statlarından biri olarak gösteriliyor. Türkiye’nin ilk akıllı stadı Vodafone Arena’ya isim sponsoru olan İngiliz firması, Dolmabahçe’deki stadın teknolojik altyapısı için 10 milyon doları aşan bir yatırımda bulundu. Dijital ekran çözümleri ile geniş kapsamlı mobil ve internet ağıyla donatılan statta, interaktif ekranlar da yer alacak. Futbol maçlarının dışında stat, aynı zamanda eğlence merkezi olacak. Vodafone Arena, konser arenası, yaşam alanı ve moda merkezi olarak da hizmet verecek. Beşiktaş Müzesi ve siyah-beyazlıların resmi ürünlerini satan Kartal Yuvası mağazası da statta yer alacak. Müzenin interaktif bir özelliğe sahip olacağı, ayrıca bütün baskılı eserlerin dijital ortama aktarılacağı, ayrıca stattaki KartalYuvası’nın da siyah-beyazlıların ürünlerini satan Türkiye’deki en büyük mağaza olacağı öğrenildi.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Bugün herhangi bir sorun yaşanmaması için alınan güvenlik önlemlerinin yanı sıra kulüp yetkilileri de yoğun bir mesai harcadı, herhangi bir aksaklık yaşanmaması için son hazırlıkları yaptı. Öte yandan Beşiktaş Kulübü tarafından dün duyurulan açılış programı şöyle: “Oluşturulan tören alanına saat 16.30 sıralarında geçiş yapılacak ve saat 17.00’de ise Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Başbakan’ın teşrifleriyle açılış töreni başlayacak. Başkanımız Sayın Fikret Orman’ın konuşmasıyla başlayacak olan açılış törenindeCumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, camiamıza ve ülkemize mesajlarını Vodafone Arena’dan iletecek. Stadımızın video gösteriminin yapılmasının ardından SayınCumhurbaşkanı ve Sayın Başbakan, Başkanımız Sayın Fikret Orman ve Yönetim Kurulu üyelerimizin eşliğinde stadımızı gezecek. Açılış töreni hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erecek.”

besiktas-in-stadi-resmen-acildi-kartal-yuvaya-8344718_1772_m

Açılıştan kareler:

besiktas-in-stadi-resmen-acildi-kartal-yuvaya-8344718_2995_m

besiktas-in-stadi-resmen-acildi-kartal-yuvaya-8344718_2342_m

besiktas-in-stadi-resmen-acildi-kartal-yuvaya-8344718_4487_m

besiktas-in-stadi-resmen-acildi-kartal-yuvaya-8344718_1269_m

besiktas-in-stadi-resmen-acildi-kartal-yuvaya-8344718_9820_m

besiktas-in-stadi-resmen-acildi-kartal-yuvaya-8344718_1225_m

besiktas-in-stadi-resmen-acildi-kartal-yuvaya-8344718_3734_m

Kaynak:SonDakikahaberleri

 

 

Bu habere de bakabilirisiniz

Yangına karadan müdahale devam ediliyor

Manisa’nın Gördes ilçesinde öğle saatlerinde çıkan orman yangını devam ederken, havanın kararması nedeniyle helikopterlerin müdahale …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: