BİR GİRİŞİMCİ DAHA İŞYERİ SAHİBİ OLDU

DSC_4872_2000x1335Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, belediyenin KOSGEB işbirliğiyle girişimcilik faaliyetlerinin arttırılması için gerçekleştirilen kurslara katılarak sertifika alan Özdem Yenidoğan ile ortağı Hüseyin Demirel’in işyeri açılışını yaptı.

Yunusemre’de KOSGEB desteği ile açılan işyerlerine bir yenisi daha eklendi. Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyete geçen Renotech Özel Servis’in açılışı Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar ve davetliler tarafından yapıldı.

DSC_4828_2000x1434HEM EĞİTİM HEM SERMAYE DESTEĞİ VERİLİYOR

Açılışta konuşan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “KOSGEB ile Yunusemre Belediyemiz işbirliğinde girişimci arkadaşlarımıza sertifikalarını daha önceden vermiştik. Şimdi de bu girişimcilik kurslarımızda başarılı olan bir kardeşimizin daha işyerinin açılışı gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Girişimci ruhuna sahip olan bütün vatandaşlarımızı bu kurslarımıza katılmaya davet ediyorum. Çünkü artık ekonomisi sürekli büyüyen bir ülkeye sahibiz. Bunun yanı sıra ilçemizin de büyümesi ve güçlenmesi gerekiyor. İnsanlarımız daha çok üretim yaparak daha çok istihdam sağlamak için uğraşıyorlar. İlçemizde ihracat sayısı arttıkça, çalışan sayımız da buna paralel olarak artıyor. İşyeri kurmak isteyen girişimcilerimize hem eğitim desteği hem de sermaye desteği veriliyor. Bu sayede girişimcilerimiz de bu özgüveni kazanarak kendi işyerlerinin sahibi oluyorlar. Bu özgüveni kazanarak işyeri açan kardeşlerimize hayırlı kazançlar diliyorum” dedi.  Yapılan konuşmanın ardından açılış kurdelesini kesen Başkan Çerçi, işyerini gezerek yapılacak işlemler hakkında bilgi aldı.

Bu habere de bakabilirisiniz

Aliağa’da nar ekşisi kazanları kaynamaya başladı

İzmir’in Aliağa ilçesinde başlayan nar hasadı ile birlikte elde edilen organik nar ekşisi yapımına başlandı.Sanayi …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: