Bisiklet yolu Manisa’yı baştan başa dolaşacak

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Vestel işbirliğiyle yapılan ve şehrin doğusundan batısına uzanan 41 kilometrelik bisiklet yolunda ilk etap çalışmaları hızla devam ediyor. Türkiye’de bir şehri baştan başa dolaşan ilk bisiklet yolu olma özelliği de taşıyan projenin 1. etabında bolat montajları, asfalt kesimi, bordür döşemeleri gibi tüm çalışmalar aynı anda yürütülüyor.


Kentteki trafik sorunun çözümünün yanı sıra çevre dostu ve sağlıklı bir ulaşım aracı olması gibi özellikleri nedeniyle önemli bir ulaşım türü olan bisiklet kullanımın yaygınlaşması amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Vestel işbirliğiyle yapımına başlanan 41 kilometrelik bisiklet yolunda çalışmalar hızla devam ediyor. Manisa’nın doğusundan batısına uzanan bisiklet yolu projesinde çalışmalar 3 etap halinde yürütülüyor. Bu kapsamda Mehmet Akif Ersoy Caddesi, İngolstadt Bulvarı, 5797 Sokak, 5740 Sokak ve Bahri Sarıtepe güzergâhlarını kapsayan ilk etapta inşaat çalışmaları sürdürülüyor. Projenin 23 kilometrelik ilk etabında bolat montajları, asfalt kesimi, bordür döşemeleri gibi tüm çalışmalar aynı anda yürütülüyor.

Bisiklet yolu Manisa’yı baştan başa dolaşacak

Trafikte emniyet sağlanacak
Çalışmaların tamamlanmasıyla Manisa’da gün içinde ulaşım ve gezinti ihtiyaçlarına cevap verecek olan bisiklet yolunu hizmete sunacaklarını belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, “Ülkemizde bisiklet kullanımını kısıtlayan en büyük etkenin alt yapı yetersizliği. Bu kapsamda çevre dostu ve sağlıklı bir ulaşım aracı olan bisikletin kullanımın yaygınlaşması amacıyla, kente Vestel işbirliğiyle 41 kilometrelik bisiklet yolu kazandırıyoruz. Projenin tamamlanmasıyla trafikte bisiklet ile ulaşımı emniyetli hale getirilecek” dedi.

24 saat kullanılabilecek
Hem AB standartlarına hem de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın standartlarına göre bisiklet yolunun kaplamasının yapılacağını da sözlerine ekleyen Gençoğlu, “Manisa Büyükşehir Belediyemiz tarafından alt yapı yatırımı yapılan bisiklet yolunun kaplaması ve aydınlatması Vestel tarafından yapılacak. Vestel City’de üretilen yerli malı LED’ler ile aydınlatılacak olan bisiklet yolu bu sayede 24 saat kullanılabilecek. Bunun yanı sıra bisiklet yoluna belli aralıklarda hem bisiklet, hem de sağlıklı yaşam üzerine bilgilendirmeler yerleştirilecek” dedi.

Bu habere de bakabilirisiniz

Kulalı anne-kızı enkaz altında

kızın yakınları, korkutan haberi sosyal medya hesaplarından paylaştı.İzmir Seferihisar merkezli 6.6 büyüklüğündeki deprem, birçok ilde …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: