Bornova Becker Spor, Ceyhun Yıldızoğlu’na emanet

2016-2017 sezonunda son maçı kazanarak Süper Lig’e çıkan Bornova Becker Spor, yeni sezonda tecrübeli antrenör Ceyhun Yıldızoğlu’na emanet.

Bornova Becker Spor’da Ceyhun Yıldızoğlu dönemi başladı. 1967 doğumlu tecrübeli teknik adam, Türkiye Kadın Milli Basketbol Antrenörlüğünün yanı sıra daha önce Botaş Spor, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Galatasaray gibi büyük takımları çalıştı. Çalıştığı kulüplerde büyük başarılara imza atan Yıldızoğlu, yetiştirdiği yıldız basketbolcularla da adından sıkça söz ettirdi. Yıldızoğlu, önümüzdeki hafta içinde resmi sözleşmeyi imzalamak üzere İzmir’e gelecek.

Bornova Becker Spor, Ceyhun Yıldızoğlu’na emanet

“Ceyhun Yıldızoğlu’na güvenimiz tam”
Bornova Becker Spor Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Kebir, yeni sezonun ilk imzasının kulüp adına hayırlı olacağına inandığını ifade ederek, “Ceyhun Yıldızoğlu hem tecrübesi hem de kişiliği ile basketbol camiası için oldukça önemli bir isim. Bugüne kadar sayısız başarıya imza atmış, oldukça büyük kulüplerin çatısı altında görev yapmış olan hocamız ile yeni sezon için anlaşma sağladık. Kulübümüzü kendisine emanet etmiş olmanın verdiği güven ile Süper Lig’de hedefimize ulaşacağımıza inancımız tam. Süper Lig için yapmış olduğumuz ilk adımın, atacağımız ilk imzanın kulübümüze ve camiamıza hayırlı olmasını dileriz” diye konuştu.

Bornova Becker Spor, Ceyhun Yıldızoğlu’na emanet

“Hedefimiz İzmir’de kadın basketbolunu kalkındırmak”
Yapılan bu anlaşmanın sadece kulüp için değil aynı zamanda İzmir için de büyük bir adım olduğunu ifade eden Kebir, bu adımın İzmir’de kadın basketbolu adına uzun vadede yapılacak olan atılımların başlangıcı olduğuna dikkat çekti. Hedeflenen amacın kadın basketbolcu yetiştirmek ve İzmir’i kadın basketbolunda kalkındırmak olduğunu söyleyen Bornova Becker Spor Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Kebir, “Ümit ediyoruz ki İzmir kadın basketbolcular konusunda bir altyapı cenneti olacak. Bu amaç doğrultusunda ise tesisi ve sporcusu ile Bornova idol kent haline gelecek. 5 yıllık iyi planlanmış bu vizyon hareketi sayesinde İzmir’deki kitleleri bu amaç doğrultusunda bir araya getirmek hedefindeyiz” dedi.

Halil Demirbilek de geliyor
Ceyhun Yıldızoğlu’nun Botaş Spor’da birlikte çalıştığı, Küçük-Yıldız-Genç Kızlar kategorilerinde birçok genç oyuncunun gelişimine katkıda bulunan ve 7 kez alt yapı Türkiye Şampiyonluğu yaşamış olan Halil Demirbilek de Bornova Becker Spor ile anlaşma sağladı.

Bu habere de bakabilirisiniz

Deprem Çeşme’deki bazı binaların duvarlarını yıktı

İZMİR (İHA) – İzmir’deki 6.6 büyüklüğündeki deprem nedeniyle Çeşme’de metruk binaların duvarları yıkıldı, yükselen deniz …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: