Bornova’da 320 ‘Genç Kaşif’ daha mezun oldu

Genç Kaşifler Bilimevi’nde fizik, kimya, biyoloji, matematik ve teknoloji eğitimi alan 9-11 yaş grubu çocuklar katılım belgesi almanın heyecanını yaşadı. Bornova Belediyesi’nin sağladığı olanaklarla uygulamalı ve deneye dayalı çalışmalar yapan çocukların heyecanına Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da ortak oldu.

5J7A0174

Bornova Belediyesi Genç Kaşifler Bilimevi’nde aldıkları 3 aylık bilim eğitimini tamamlayan 320 öğrenci Çamdibi Şehit Er Adem Bilaloğlu Tesisleri Nedret Güvenç Sahnesi’nde düzenlenen törenle katılım belgelerini aldı. 3 aylık süre boyunca uygulamalı ve deneye dayalı çalışmalarla fizik, kimya, biyoloji, matematik ve teknoloji eğitimleri alan öğrenciler bilim adamı olma yolundaki ilk adımlarını da atmış oldular.

Yarınlarımızı birlikte aydınlatacağız

Güz dönemi öğrencilerini tek tek tebrik ederek katılım belgelerini veren Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Herşey inanmakla başlıyor. Eğitim alanındaki çalışmalarımızı cumhuriyet devrimlerine sıkı sıkıya bağlı Atatürkçü nesiller yetiştireceğimize inanarak sürdürüyoruz. Eğitime büyük önem veriyoruz. Geleceğimize ve çocuklarımıza yaptığımız yatırım en önemli yatırım. Evlatlarımızı iyi bir şekilde yetiştiremezsek esasında hiçbirşey yapmamış oluruz. Bu bilinçle bilimin ışığında sorgulayan gençler yetiştirmek için çalışıyoruz” dedi. Bu yıl Dost Bilimevi Projesi’yle Bornova Belediyesi’nden eğitim alan çocuk ve gençlerin sayısını 6, 7 binlerden 15 binlere çıkarmayı hedeflediklerini söyleyen Başkan Atila, “Çocuk Dünyası projesiyle de bu çalışmalarımızı taçlandıracağız. Geleceğimizin garantisi çocuklarımız eğlenirken öğrenme imkanı bulacak. Ülkemizin yarınlarını birlikte aydınlatacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.
Bahar dönemi eğitimleri başlayacak

5J7A0374

Bahar dönemi programına katılmak isteyenler Çamdibi’ndeki BELGEM binasında bulunan Genç Kaşifler Bilimevi’ne başvurabilirler. 9-11 yaş grubu 3, 4 ve 5 yaş grubu öğrencilerin ücretsiz olarak yararlanabildiği Genç Kaşifler Bilimevi’ne 0 (232) 999 29 29 (Dahili: 4409) numaralı telefondan ulaşılabilir.

Fotoğrafaltı:
Genç Kaşifler Bilimevi’nde fizik, kimya, biyoloji, matematik ve teknoloji eğitimi alan 9-11 yaş grubu çocuklar Çamdibi Nedret Güvenç Sahnesi’nde düzenlenen törende Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın elinden katılım belgelerini aldı.

5J7A0304

Bu habere de bakabilirisiniz

Yangına karadan müdahale devam ediliyor

Manisa’nın Gördes ilçesinde öğle saatlerinde çıkan orman yangını devam ederken, havanın kararması nedeniyle helikopterlerin müdahale …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: