Bozdoğan’da 5 yaşındaki Anıl Berk ölüm tehlikesiyle yaşıyor

Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde doğuştan Mukolipidoz hastası olan 5 yaşındaki Anıl Berk, evlerinin önüne ambulans gidemediği için her an ölüm tehlikesi ile yaşıyor.


Doğuştan Mukolipidoz hastası olan ve cihazlara bağlı olarak beş yıldır yaşam mücadelesi veren Anıl Berk’in evine yolun dar olmasından dolayı ambulans yanaşamıyor. Anıl Berk’in babası Mustafa Menderes, yetkililere seslenerek yol sorunundan dolayı oğlunun rahatsızlanmaması için her gün dua ettiklerini belirtti. Acil durumlarda sağlık kuruluşuna naklinin imkansız olduğunu ifade eden baba Menderes, “Anıl Berk’in başka bir sağlık kuruluşuna nakli ambulansla mümkün. Çocuğumuz doğuştan hasta. Bizim en büyük sıkıntımız ana yoldan oturduğumuz eve yaklaşık 250 m mesafelik yolun otomobil dışında diğer araçların geçişine müsait değil, yolun genişletilmesi gerekiyor. Oğlum rahatsızlandığı, ani müdahale gerektiği zaman başka araçlarla hastaneye götürmemiz imkansız, ambulans ile nakil olması gerekiyor. Onun içinde ana yoldan evimize gelen 250 metrelik yolun ambulans girecek şekilde çalışma yapılması gerekiyor. Maddi durumum iyi olsa yolu genişletmek için elimden gelen çalışmayı kendim yaparım, ama öyle bir imkanım yok. Bu konuda yetkililerin duyarlı davranmalarını, yolun biran önce genişletilmesini istiyorum” dedi.
Baba Mustafa Menderes, tıbbı malzeme giderlerinin resmi kaynaklardan karşılandığını belirterek, “ Bu konuda yardımcı olan ilgilere teşekkür ediyorum” dedi.

Bu habere de bakabilirisiniz

Güneş’in, ikinci kitabı okuyucuyla buluştu

Ortacalı eğitimci yazar Asım Güneş’in, bölgeyi bir çocuğun gözüyle anlatan ve dönemin şartlarına ışık tutan …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: