Büyükşehir Personeline Diksiyon Eğitimi

Manisa Büyükşehir Belediyesi, personeline güzel ve etkili konuşma becerisi kazandırmak amacıyla İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından diksiyon eğitimi düzenlendi.

galeri-buyuksehir-personeline-diksiyon-egitimi-3Manisa Büyükşehir Belediyesi, personeline eğitim vermeyi sürdürüyor. İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan diksiyon eğitimine Teftiş Kurulu Başkanı Ahmet Türkgüler, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Muzaffer Şaşmaz, Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanı Funda Solak, şube müdürleri ve personel katıldı.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Muzaffer Şaşmaz’ın katılımcılara diksiyon eğitiminin önemini açıklayan konuşmasının ardından eğitim başladı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz tarafından verilen eğitimde katılımcılara diksiyonun doğru,  güzel  ve  etkili  konuşma  sanat  dalı olduğunu söyledi. Doğru ve etkili Türkçe konuşma becerisinin kazanılmasında fonetiği, diyaframı, vurgu ­tonlama­ sesi, vücut  dilini,  imgelemi, doğaçlamayı, özgüveni, heyecanı, hitap ve sunum tekniklerinin uygulamalarla geliştirilmesini gerektiği konusunda bilgiler verildi. Şengöz, “Diksiyon eğitiminin amacının bireylerin diksiyon kuralları ve vücut dilini doğru kullanarak, topluluk karşısında güzel ve etkileyici konuşabilmesidir” diye konuştu.

galeri-buyuksehir-personeline-diksiyon-egitimi-2‘Personelimiz Doğru ve Etkili Türkçe Konuşmalı’

Personelin etkili bir Türkçe kullanarak vatandaşa hitap etmesi gerektiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “2016 yılı performans programımızda Manisa’nın 17 ilçesindeki hizmet ve yatırımlarımızı sürdürmek amacıyla uygun nitelik ve sayıdaki personele planladığımız mevzuat eğitimi ile kişisel gelişime yönelik eğitim çalışmalarını sürdürmekteyiz. Halkımızla doğrudan temas noktalarındaki personelimizin doğru ve etkili Türkçe konuşmasını önemsiyoruz. Vatandaşımızla Belediyemiz arasında etkin iletişim kurarak halkın sorunlarını doğru bir şekilde algılamak ve hizmetlerimize ona göre yön vermenin bizi başarıya götüreceği inancındayım” dedi.

Eğitimin sonunda katılımcılara Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan katılım belgeleri takdim edildi.

Bu habere de bakabilirisiniz

Fotokapan sayesinde yakayı ele verdi

Manisa’nın Kula ilçesinde bir süredir jandarmanın takibinde olan karı koca uyuşturucu tacirleri, fotokapan sayesinde yakayı …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: