CHP İl Kadın Kolları Başkanı Cemile Bora oldu

2015 yılından bu yana CHP İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüten Zühre Karabulut’un belediye meclis üyesi adayı olmak üzere görevi bırakmasının ardından CHP İl Kadın Kolları Başkanlığı’na Cemile Bora geçti.

Özel Haber: Berna Memiş

CHP Manisa İl Kadın Kolları’nın başarılı Başkanı Zühre Karabulut, Yunusemre Belediye Meclis Üyeliği için görevinden istifa edince boşalan koltuğa Cemile Bora geçti. İki başkan seçim dönemi çalışmaları için sahada birlikte çalışıyor.

Görevini bırakarak İYİ Parti Yunusemre Belediye Meclis üyeliği listesine dördüncü sıradan giren Zühre Karabulut’un ardından, tüzük gereği CHP İl Kadın Kolları Yönetimi kendi arasında yaptığı seçimle Cemile Bora’yı yeni başkan seçti.  Seçim meydanlarında bir arada çalışan Zühre Karabulut ve Cemile Bora’nın çalışmaları sahada devam ediyor.   ManisaTürk’e özel açıklamada bulunarak durumu değerlendiren Zühre Karabulut ve Cemile Bora kadınlar için çalışmaya ara vermeden devam edeceklerini söyledi.

ZÜHRE KARABULUT: BİZ BİR AİLEYİZ

İYİ Parti Yunusemre Belediye Meclis Üyesi Zühre Karabulut, “2015 yılından bu yana CHP İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüttüm. Gerek partim adına gerek Türkiye’deki genel sorunlar adına alanlarda çalışmalar yaptık. Kadınlarla buluştuk. Onların sorunlarını dinledik. Türkiye’de kadın haklarını kadın hareketiyle içinde olduk. Sadece kadın kolları başkanı olarak değil aynı zamanda bir kadın olarak gaspedilen haklarımızı geri almak adına çeşitli mücadelelerde, etkinliklerde ve eylemlerde bulunduk. Sokaklarda anlattık.  Bu çalışmaların ardından belediye meclis üyeliği için başvurdum ve dördüncü sıradan aday gösterildim. Bundan sonra da sadece kadın adına değil aynı zamanda Yunusemre ve Manisa adına, Yunusemre’nin yaşanabilir bir kent olabilmesi, halka dokunabilmek  adına;  özellikle kadınlar açısından önemli projeler üretilebilmesi, kadının sosyal hayata, kültürel hayata, eğitime erişilebilirliği konusunda onlara yardımcı olabilmek için, sorunları tespit edip çözümler üretebilmek için, Yunusemre Belediye Meclis Üyeliği’ne aday oldum. Seçimleri kazanacağımıza inanıyoruz. Türkiye’de olumsuz giden koşullara da halk tarafından sarı kart gösterileceğini düşünüyorum. Cemile Bora’nın ise görevi layıkıyla yürüteceğine inanıyorum. Biz bir aileyiz ve her zaman yanlarında olarak kendilerine destek vermeye devam edeceğim” dedi.

CEMİLE BORA: HEYECANLA ÇALIŞIYORUZ

2014 yerel seçimlerinde Manisa’nın  büyükşehir belediyesi olmasıyla beraber mahalleye dönüşen Muradiye Beldesi’nde yıllarca kadın kolları başkanlığı yapan Cemile Bora, daha sonra CHP Yunusemre İlçe Kadın Kolları Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Son olarak CHP İl Kadın Kolları yönetiminde Zühre Karabulut ile birlikte çalışan Cemile Bora, şimdi de CHP İl Kadın Kolları Başkanlığı görevine getirildi. Çiçeği burnunda  Başkan Cemile Bora ilk açıklamasını ManisaTürk’e yaparken, “Bayrağı Zühre Karabulut’tan devraldık. Bu seçimlerden yüzümüzün akıyla çıkmak amacımız. Kaldığımız yerden var gücümüzle çalışacağız. Seçim döneminde kadın kollarımızın zayıf olduğu bölgelere giderek seçim çalışmalarında bulunuyoruz. İlçeleri dolaşıyoruz. Merkez İyi Parti olduğu için bizler ilçelere ağırlık veriyoruz ve büyük bir heyecanla çalışarak ‘Mart’ın sonu bahar’ diyoruz” dedi.

Bu habere de bakabilirisiniz

Baybatur’la başladı, Salih Hızlı’yla bitti..

Son günlerde sosyal medya sayfasından bol atarlı bol giderli paylaşımlar yapan AK Parti İl Başkan …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: