CHP’li Durbay’dan korona günlerinde taş fırın pidesi

CHP Manisa İl Başkanlığı seçimlerinde Semih Balaban’ın karşısında aday çıkma cesaretini gösteren CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Gülşah Durbay karşımıza Koldere’nin meşhur fırın pidesini yaparken çıktı. Durbay kaybettiği seçimlerin de bir değerlendirmesini yaparken, ManisaTürk’e özel açıklamalarda bulundu.

Özel Haber: Berna Memiş

Geçtiğimiz ay gerçekleşen CHP Manisa İl Kongresi’nde mevcut başkan Semih Balaban’ın karşısına aday çıkarak cesaretini ortaya koyan CHP Manisa Gençlik Kolları Başkanı Gülşah Durbay, korona salgını nedeniyle iş hayatına bir mola verirken soluğu memleketi Koldere Mahallesi’nde aldı.  Gıda mühendisliği mesleğini İzmir’de uluslararası bir firmada Ege Bölge Kalite Müdürü olarak sürdüren Gülşah Durbay, korona salgını nedeniyle çalışma hayatına home ofis olarak devam ediyor.

ON PARMAĞINDA ON MARİFET

Tam bir işkolik olarak tanınan Gülşah Durbay, yoğun seçim sürecinin ardından korona salgınıyla iş hayatına da bir mola verirken, memleketi Koldere’de yöresel kıyafetlerini giyip anneannesinden öğrendiği taş fırın pidesini yaptı.  On parmağında on marifet olan güzel siyasetçi ve başarılı iş kadını Durbay; tek başına hamur yoğurdu, fırını yaktı, eline oklavayı aldı ve hazırladığı pideleri taş fırında pişirdi.

CHP Manisa il başkanlığı seçimlerini mevcut başkan Semih Balaban’ın kazanmasının ardından bir süre gözlerden kaybolan Gülşah Durbay, ManisaTürk’e özel açıklamalarda bulundu.  Durbay, “Korona salgını nedeniyle çalışma hayatımı evimde ailemin yanında devam ettiriyorum. Bu fırsatı değerlendirerek köy hayatı ve doğal yaşamın da keyfini çıkartıyorum. Anneannemden öğrendiğimiz geleneksel fırın pidesini uzun zamandır yapma fırsatı bulamamıştım. Fırsat bu fırsat dedim ve aileme kendi ellerimle meşhur pidemizden yaptım” dedi.

PARTİM İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİM

Başkanlık seçimlerini kaybetmesiyle ilgili moralinin bozulmadığını ve heyecanının ilk günkü gibi devam ettiğini dile getiren Gülşah Durbay, “22 Mart 2020 tarihinde gerçekleşecek olan CHP İl Gençlik Kolları Kongresi korona salgını nedeniyle ertelendi. Seçimler yapılana kadar CHP Manisa Gençlik Kolları Başkanlığımı sürdüreceğim. Tabi ki aday değilim ve mevcut iki adayı da eşit mesafede destekliyor ve onlara başarılar diliyorum. Manisa’nın 14 ilçe başkanının ortak kararıyla il başkanlığına aday olmuştum. Onların teveccühünü geri çevirmek olmazdı. Benim için oldukça önemli bir tecrübe oldu. Daha çok gencim ve gelecekten umutluyum. CHP’nin iktidar olması ve ülkemin geleceği için çalışmakta kararlıyım. Başkan olmak olmamak önemli değil. Şu anki il başkanımız Semih Balaban tarafından verilecek her görevi yapmaya hazırım” dedi.

 

Bu habere de bakabilirisiniz

Manisa’da narkotik uygulaması: 7 gözaltı, 1 tutuklama

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde gerçekleştirilen narkotik uygulamasında gözaltına alınan 7 kişiden biri tutuklanarak cezaevine gönderildi.Manisa’nın Alaşehir …

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: