Cülen: “Cengiz Başkan da Kamil’den kurtulmak istiyor”

Gölmarmara’da Bağımsız Belediye Başkan Adayı  olma cesaretini gösteren Ahmet Cülen’i arayarak, ManisaTürk olarak bu cesaretinden ötürü hem tebrik edelim hem de Gölmarmara’da havalar nasıl bir soralım istedik.  Kelimenin tam manasıyla bir dokunduk bin ah işittik..  Ahmet Cülen, Gölmarmara’da yaşanan bazı olayların perde arkasını kendi penceresinden aktarırken, Kamil Öz ile ilgili öyle şeyler anlattı ki biz de ne diyeceğimizi bilemedik.  Ahmet Cülen’in eleştirilerinden Kamil Öz’ün yanı sıra Millet İttifakı’nın CHP’den Gölmarmara Belediye Başkan Adayı Birol Bak da nasibini aldı. İşte seçim atmosferini hararetlendirecek çıkışlarıyla Gölmarmara’nın Bağımsız Belediye Başkan Adayı Ahmet Cülen ve o açıklamaları..

Röportaj: Berna Memiş

Gölmarmara’da Cumhur İttifakı Adayı Mevcut Belediye Başkanı Kamil Öz’ün ezeli rakibi Ahmet Cülen, ManisaTürk’ten Berna Memiş’in sorularını cevapladı.  Gölmarmara’da AK Parti’nin kurucu İlçe Başkanlığı’nı yapan ve uzun yıllar bu görevine devam eden Ahmet Cülen, 2014 yerel seçimlerinde Gölmarmara’dan Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi seçilmesinden kısa bir sure sonra AK PArti’den ayrılarak MHP’ye geçti. MHP’ye geçer geçmez  Manisa Büyükşehir Belediyesi Gölmarmara İlçe Koordinatörlüğü görevine getirilen Ahmet Cülen, Gölmarmara Bağımsız Belediye Başkan Adayı oldu.

Nasıl gidiyor seçim çalışmalarınız?

Çok iyi gidiyor. Güzel bir ekibimiz var. Ailemiz yakın çevremiz bizlere inananlar ile birlikte çıktığımız yolda çalışıyoruz.  Hanımlar evleri dolaşıyor. Broşürlerimizi dağıtıyoruz. Eşim Nihan Cülen en büyük desteğim. Kendisi daha once uzunca bir sure AK Parti Gölmarmara İlçe Kadın Kolları Başkanlığı yapmıştı. Kadınlardan oluşan bir ekip topladı. Her mahallede ayrı ekiplerimiz oluştu. Hızla çalışıyorlar.

Büyükşehir belediye meclis üyeliğiniz sırasında AK Parti’den MHP’ye geçerek okların hedefindeki isim olmuştunuz. Şimdi ise AK Parti ve MHP ittifak yaptı. Neler söyleyeceksiniz?

Valla ben vicdanen rahatım. 20 seneden beri aktif siyasetin  içindeyim. Gölmarmara halkı beni iyi tanır. Cengiz bey de iyi tanır, Kamil bey de iyi tanır. Gölmarmara’da yaşanan bazı sorunların ardından Cengiz Başkan’ın teklifi ve yaptığımız görüşmeler üzerine; “Eğer Gölmarmara için daha adil bir hizmet verebileceksek, ben MHP’ye geçtiğimde bir takım şeyleri olumlu yönde değiştirebileceksek ben hazırım” dedim ve MHP’ye geçtim.  Daha sonra üç yıl boyunca Gölmarmara Koordinatörlüğü yaptım.

Neden aday oldunuz?

Şimdi ittifaktan dolayı Gölmarmara’da MHP AK Parti’yi desteklediği için ben de bağımsız aday oldum.  Burada AK Partililer adayını beğenmiyor. CHP’liler adayını beğenmiyor. HDP, CHP’ye meclis üyesi verdi diye CHP’lileradayına atmayacağız diyor. AK Partililer “Kamil Öz’e oy atmayacağız” diyor. MHP’liler “Kamil Öz’e asla oy atmayız” diyor.  MHP seçmeninin yüzde 80’I Kamil Öz’e oy atmaz. Biz de başka bir partiye gitmek yerine bağımsız olarak aday çıktık. Kendimize güvenimiz tam.  Herkesin gönül rahatlığıyla oy atabilmesi için biz de bağımsızdan aday olduk.

Geçtiğimiz seçimlerde Gölmarmara Belediye Başkanı olan Kamil Öz ile birlikte idiniz. Bugün karşısında adaysınız.. Bağımsız adaylık süreciniz nasıl gelişti?

Ben üç sene once Cengiz Başkan’ın talebi üzerine MHP’ye geçtikten sonra Manisa Büyükşehir Belediyesi Gölmarmara İlçe Koordinatörü oldum. Amaç Gölmarmara’ya hak ettiği hizmetleri götürebilmekti. Kamil Bey üç yıl boyunca benim koordinatörlük müessesi ile uğraştı. Çünkü insanların taleplerinin yüzde 90’ı büyükşehir ile alakalı olduğu için ben burada sürekli insanlarla haşır neşir oldum. Gelenleri geri çevirmedim. Herkesin işini gördüğüm için.. Kamil bey de sağ olsun kendisi bir tek çöp işine baktığı için son derece rahatsız oldu. Onun için benim geldiğim bu koordinatörlük müessesesini kaldırtabilmek için uğraştı. İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu’yu aradı. Gölmarmara’da benim yüzümden, tüm Türkiye genelinde koordinatörlüklerin ismi değişti. Muhtarlık İşleri Şube Müdürlüğü oldu.

Allah Allah..

Bu çok önemli. Ben örneğim burada. Türkiye genelinde büyükşehirlerde ilçe koordinatörlükleri; Gölmarmara’da Ahmet Cülen AK Parti’den MHP’ye geçti diye, benim ismim bu görev ile Gölmarmara’da öne çıktı diye, insanların “Ahmet Cülen yapar Ahmet Cülen yapar” demelerinden duyduğu çok büyük hazımsızlık ve rahatsızlık ile İçişleri Bakanlığı’na kadar gidip, yani iktidarın gücünü kullanıp Büyükşehir Belediyeleri’nin İlçe Koordinatörlüklerini kaldırttı. İsim değişikliği oldu. Bu sefer ben  Manisa Büyükşehir Belediyesi Gölmarmara Muhtarlık İşleri Şube Müdürlüğü görevine devam ettim.  Kamil Başkan da hız kesmeden benimle uğraşmaya devam etti. En son doğal gaz açılışını bahane edip “İttifakı bozuyor” diyerek beni Muhtarlık İşleri Şube Müdürlüğü’nden aldırdı ve rahat etti.

Neler diyorsunuz? Bu nasıl oldu?

AK Parti Genel Merkezi’ni aradı, Manisa Milletvekillerini aradı. MHP İlçe Başkanı Şakir Can MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay’ı aradı.  Onlar da Cengiz Başkan’a baskı yaptı. Cengiz başkan benden çok memnun olmasına rağmen benle çalışmak istemesine rağmen, iki genel merkezin ve vekillerin baskısından dolayı beni görevden almak zorunda kaldı. Çünkü AK Parti Genel Merkezi ve MHP Genel Merkezi Cengiz Başkan’a benim  için “Görevden alacaksın ve görevden aldığın  yazıyı da bize fakslayacaksın” diye baskı yaptılar.

Tam olarak ne zaman oldu bu olay?

Bir ay önce. Gölmarmara’da doğal gaz açılışının olduğu gün! Yani Kamil Başkan uzun uğraşlar sonucu beni bu şekilde kenara koydu rahatladı. Beni görevden aldırmak için canını dişine katıp uğraşırken benim bağımsız belediye başkan adayı olacağımı hesaba katmadı. Ben de belediye başkan adayı olunca şimdi kara kara düşünmeye başladı. Ben bölmek için değil tam tersi Gölmarmara seçmenini birleştirmek için hizmet için yola çıktım.

Doğalgaz açılışıyla ne alakası var?

O günlerde AK Parti ve MHP arasında ittifak görüşmeleri devam ediyordu. İttifak henüz netlik kazanmamıştı. Kamil Başkan her gün, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün Gölmarmara’ya doğal gaz açılış törenine gelecek” diye hoparlörden bağırttırdı. Cengiz Başkan’ı doğal gaz açılış törenlerine davet etti. Seçim öncesi Cengiz Başkan’ın ismini kullanarak prim yapmak istedi. Cengiz Başkan da henüz ittifak netleşmediği için, hasta olmamasına rağmen hasta olduğunu bahane edip açılışa gelmedi.  Ben de başkanın gelmeyeceğini öğrenince, bütün büyükşehir personeline mesaj gönderip “Herkes işine baksın. Doğal gaz açılışına gitmeyeceğiz” dedim. Şimdi büyükşehir koordinatörlüğü yaptığım için bütün şeflerle aramızda bir koordine var. Ben sadece personelime talimat verdim, o da Cengiz bey gelmeyeceği için..  Sonra Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya beni aradı. “İşi olmayan personel doğal gaz açılış törenine gidebilir”dedi. Ben de bu mesajı personele bildirdim.  Daha sonra Cengiz bey Aytaç bey vasıtasıyla beni görevlendirdi. “Ben doğal gaz açılışına gitmeyeceğim benim yerime Belediye Meclis üyem ve Koordinatörüm Ahmet Cülen beni temsilen doğal gaz açılışına gitsin” dedi. Ben de böyle talimat gelince herkese haber verip tüm şeflerimle beraber doğal gaz açılışına gittim.

Sonra ne oldu?

Gittim de.. Benim gittiğimi göz önünde bulundurmuyorlar. Benim ilk once personele doğal gaz açılışına gidilmeyecek diye attığım mesajı göz önünde bulunduruyorlar. Böylece MHP İlçe Başkanı Şakir Can Kamil Bey’i arıyor ve benim ilk attığım mesajın haberini veriyor.  Ki o zaman ittifak belirlenmemişti. Zaten bahane arıyorlardı.  Kamil Öz, burada Cengiz Ergün’ün desteği ile MHP’den aday olurum diye üç  sene benle bu şekilde uğraştı. MHP Gölmarmara İlçe Başkanını Şakir Can ve birkaç tane MHP’li yöneticiyi avucunun içine almış. Onları işte başkan yardımcısı yapıyor, şirketlerde yönetim kurulu üyeliği veriyor. Onlar da daha ortada ittifak olmadan bunun yanına gitmişler ve Kamil Başkan ne derse onu yapıyorlar.

Pazartesi günü Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün Gölmarmara’daydı. Nasıl geçti? Cengiz Ergün ile bir araya geldiniz mi?

Gelmedik. Cengiz Ergün’ün gelmesinden dolayı tüm MHP’iler Cengiz Ergün’ü coşkuyla karşıladı. Ama AK Partililer çok zayıftı. Hatta muhtarlık toplantısında AK Partililer pek yoktu. Tahminen Cengiz Ergün Gölmarmara’dan ayrılırken “Kamil Başkan kesin kaybediyor” demiştir.  Aytaç Yalçınkaya ve Cengiz Ergün benden çok memnundu ama AK Parti ve MHP genel merkezinin baskısından dolayı beni üzülerek görevden almak zorunda kaldılar. Kamil Öz de beni devre dışı bırakarak meydan kendisine kalacak sandı. Ama bağımsızdan aday olacağımı hiç hesaba katmadı.

Cengiz bey size birşey söyledi mi görevden alınırken?

Hayır hiçbir şey söylemedi. Son meclis toplantısında karşılaştık. Ben o zaman adaylığımı açıklamıştım. Halimi hatırımı sordu ve uzun uzun elimi sıktı.

Sosyal medya sayfanızda halen Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile birlikte resminiz var..

Evet var.  Üç yıl boyunca koordinatörlük görevimiz boyunca köy köy dolaştık. Bütün Gölmarmaralılar bizi tanıyor. Daha öncesi AK Parti’yi Gölmarmara’da ben kurdum. Kurucu il başkanıyım. Yedi yıl da aralıksız, üç dönem ilçe başkanlığı yaptım. Beş tane yerel seçim geçirdim. Üç tanesinde ilçe başkanıydım. Seçim kazandık, seçim kaybettik. Her şeyi gördük.

Beş sene içerisinde ne kadar çok şey değişmiş..

Geçen dönem zaten Kamil Başkan’a seçimi ben kazandırdım. Yani biz… Ben de aday adayıydım o aday seçildi. Biz onla beraber çalıştık. Ben Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi seçildim.  O da Belediye Başkanı seçildi. Ama bu dönem daha fazla Kamil Başkan’a tahammül edemeyeceğiz. Tüm Gölmarmaralılar dört gözle o günü bekliyor. Kamil’den kurtulmayı bekliyor.

Büyükşehirde Cumhur İttifakı Adayı Cengiz Ergün’ü destekliyorsunuz ve Gölmarmara’da Cumhur İttifakı adayı Kamil Öz’e karşısınız.. Bu seçimin en ilginç durumlarından birisi..

Cengiz Ergün de Kamil’den kurtulmayı bekliyor aslında. Cengiz Ergün de onu, kendisini hiç sevmez. Ama bu ittifaktan dolayı yukarıdakiler yaptığı için mecbur görüyor.  Cengiz Başkan Gölmarmara’ya geldi önceki gün. Erken gelmesinden mutluyum ben. Bir daha da seçime kadar gelmez zaten.  Millet de 20 gün içinde Cengiz başkanın buraya geldiğini unutur. Kamil Başkan da Cengiz Başkan’ın sayesinde prim yapamaz.

Bunları off the record olarak mı söylüyorsunuz? Açıklama olarak mı? Sonra sıkıntı olmasın?

Valla kayıda al anlat fark etmez.. Ben gerçekleri söylüyorum. Cengiz Başkan ben aday olduğumda “Niye aday oldun Ahmetcim işte bak ittifaklar var sen böyle yapmayacaktın” falan filan hiç demedi.  En son büyükşehir belediye meclis toplantısında en uzun sure benimle tokalaştı.  Yani bana “Gittiğin yol, yol devam et” demeye getirdi.

Nasil yani?

O da Kamil’den kurtulmak istiyor

Neden?

E şimdi AK Partililer ve Kamil Öz  seçim geçtikten sonra bunlar bazı şeyleri bahane ederek Cengiz Ergün’e bir tekme vuracaklar. “Herkes yoluna” diyecekler.  Evlenmeden zorla  mecburiyetten nikah kıydılar bunlar.

Çok alemsiniz..

Evet öyle oldu. Resmen evlenmeden nikah kıydılar öyle gidiyor iş yani. Ama vatandaş ittifaklardan çok rahatsız her iki tarafa gereken dersi 31 Mart’ta verecek.

Gölmarmaralıların niye rahatsız olduğunu düşünüyorsunuz?

Çünkü şu an baskı ve korku imparatorluğu kurdular. Insanlar seçim bürosuna mecbur gidiyorlar. İnsanlar işini gücünü düşünüyor, çoğu İŞKUR’dan çalışıyor. Yani seçim bürosunda oturan altı kişiden dört tanesi ona oy atmayacak.  Ama seçim bürosunda görünüyorlar. Her akşam hani denetimli serbestlikte insanlar belli aralıklarla imza atmaya gidiyorlar ya..  Seçmen seçim bürosuna bu şekilde gidiyor. O bir görüntü.. Gidiyorlar görüntü veriyorlar. “Bak biz geldik deyip” bir görünüp geri gidiyorlar. Şu an baskıyla korkuyla işi götürmeye çalışıyorlar. Hani gönül belediyeciliği, şeffaflık? Yani  şu an Recep Tayyip Erdoğan’ın koyduğu bir belediye başkanında olması gereken kriterlerin hiçbirisi Kamil Başkan’da yok. Tepeden bakıyor insanlara. Kendi özel işlerini gördürüyor.

Ne gibi mesela?

Şu an Belediye Başkanı kendi belediye bütçesinden biriktirdiği bir parayla yaptığı bir işi bana söylesin.  “Hastane yaptık” diyor.  Hastaneyi Sağlık Bakanlığı yaptı.  Okulu Milli Eğitim Bakanlığı yaptı. Yolu Ulaştırma Bakanlığı Karayolları yaptı. Yüzme havuzunu Spor Bakanlığı yaptı. E bir tane kendi yaptığın işi söyle.. Büyükşehir olunca köylerdeki mallar ilçe belediyelerine kaldı. Kamil Başkan bunların hepsini sattı. Belediyeye kazanç elde etmiş oldu.  Değnekler Mahallesi’nde Manisa köyün bütün tüzel mallarını tarlalarını kahvelerini sattı. Tiyenli Mahallesi’nde tarlalarını kahvelerini sattı. Yeniköy Mahallesi’nin tarlalarını kahvelerini sattı. Bu paraları nerede kullanıyor çok merak ediyorum. Araçları İller Bankası’ndan borçlanarak aldı. Ama devletin yaptıklarını ben yaptım diye burada havasını atıyor. Mesela Tiyemli Mahallesi’nde bir trilyondan fazla gayrimenkul sattı. O paradan Tiyenli Mahallesi’ne hiçbir yatırım yapmadı on lira para harcamadı.  Yeniköy Mahallesi’nde yıllardan beri adamların oturdukları evler belediyenin üzerine çıktı. İnsanlar oturdukları evleri ikinciye para vererek almak zorunda kaldılar. Böyle şeylerden ötürü Kamil Başkan’a çok tepkili halk.

İlginç..

Şu anda kendi oğlan kardeşi Mustafa Öz ile bile geçinemiyor. Kendi oğlan kardeşi bile oy atmayacak buna. Mustafa Öz. Çiftçi işadamı. Güneş enerjisi yaptı burada onunla. Mustafa Öz ile ortak şirket. Şirket olarak 12 GB enerji yapıyorlar. 1 GB’nin değeri 10 milyon 700 lira. Prosedürü yerine getirmek için kadın girişimcilikten dolayı ağabeyinin hanımı ilk başta Kamil Başkan’ın üzerine yapıyorlar. Kamil Başkan daha sonra haklarının tamamını onlara iade etmedi.
Şirkette ağabeyisi ile yüzde elli elli ortaklar. Öz Tarım Şirketi. Beş tane Kamil Başkanın üzerine, beş tane de hanımının üzerine. İki tanesi de şirketin üzerine var.  Normalde altıya altı oluyor. Ama şimdi yediye beş..  Kamil Öz, “Bende dört tane çocuk var. Onda üç tane çocuk var. Ben belediye başkanı olmamış olsaydım hiç birimizin olmayacaktı. Ben belediye başkanı olduğum için o benim sayemde GB sahibi oluyor” diyor. Haklarını tam olarak vermiyor. Ağabeyi Mustafa Öz şimdi oyunu bana atacak. O kaybetsin diye uğraşıyor. Ağabeyinin malını gaspetti yani.

Çok flaş açıklamalarda bulunuyorsunuz Ahmet bey..

Burada seçimler ortada geçiyor. Kamil Öz, Birol Bak ve Ahmet Cülen arasında geçiyor. İki taraftan da insanlar adaylarından memnun olmadığı için biz burada bağımsız aday olarak ister istemez Gölmarmaralılar için bir seçenek olduk.  İnsanlar diğer adayların hareketlerinden dolayı “Oy kullanmaya gitmeyeceğiz” diyorlardı. Biz bağımsız aday olduktan sonra “Oy kullanmaya gideceğiz” diyorlar.

Millet İttifakı, sol oy potansiyeline güvenerek Gölmarmara’yı CHP’ye bıraktı.  CHP’li aday Birol Bak nasıl gidiyor?

CHP’nin adayı Birol Bak..  Bu arkadaşımız 2009-2014 yılları arasında Belediye Başkanlığı yaptı.  2014 yılında yerel seçimlerde aday gösterilmedi.  CHP’ nin adayı Erdal Ziyan’ı kaybettirmek  için elinden geleni yaptı ve kaybettirdi.  AK Parti’ye çalıştı. Şimdi hiçbir şey olmamış gibi yeniden aday oluyor. Bunu da geçen dönemki CHP’liler affetmiyor. Geçen dönem CHP Adayı Erdal Ziyan’ın başına gelenlerinin aynısını bu dönem CHP’liler Birol Bak’a yaşatacak. Ayrıca CHP’liler burada iki tane HDP’liyi meclise koydular. Gölmarmara’daki yerli olan doğulu olmayan seçmenler de bu HDP’den gelen belediye meclis üyesi adaylarını içlerine sindiremiyorlar. Bu seçmen tabi Gölmarmara sol yapısı kuvvetli olan bir yer olduğu için sağa AK Parti’ye de oy atmazlar. Hepsi bağımsıza atacaklar, bana atacaklar yani. Ben seçimi kazanacağım. Umutluyum.

Kendinize güveniyorsunuz..

Gölmarmara’nın  karnesi benim elimde. Geriye dönük 20 seneye dair her şey, adaylarla ilgili kim ne yaptı ne etti hepsi beynimde. Bunları anlatıyoruz. Sıkıntı yok. Son üç sene ise koordinatörlüğümde makamda hiç oturmadım. Sürekli arazideydim. Köy köy mahalle mahalle dolaştım. Verdiğimiz sözlerin hepsini yerine getirdik.  Gölmarmara’da bir imaj vardır; “Ahmet Cülen yaparım derse yapar” diye konuşulur.

Tebrikler. O güveni vermek zor.

Siz aradınız ben de konuştum.  Şu anlattıklarımda bir kelime yalan yanlış yok. Ahmet Cülen Gölmarmara’da yarışa ortak. Benim arkamda iktidar partisi yok. Belediye yok. İŞKUR personeli yok, belediye personeli yok. Bağımsız adaylar kendi imkanlarıyla yola çıkıyorlar. Ben bunu yaparken 20 yıllık siyasi tecrübemle, yedi yıllık ilçe başkanlığımla, beş yıllık belediye meclis üyeliğim ve  üç yıllık koordinatörlük hizmetlerimle yola çıktım. Kendim çiftçiyim, esnafım.

Hayırlısı olsun..

Korkunun ecele faydası yok. Birol Bak ve CHP yönetimi Gölmarmara’da seçimi kazanacaklarına kendileri de inanmıyor. Kamil Başkan da kaybedeceğini göz önünde bulundurarak hareket ediyor. Kamil kaybetmeye kendini hazırlıyor. Her şey kalbimde her şey kafamda. Benim anlattıklarıma “Hayır öyle değil” diye çıkıp itiraz edecek olan varsa hodri meydan yüzleşmeye hazırım.

Genel hava nasıl Gölmarmara’da? Nasıl bir seçim atmosferi oluştu?

Bir sessizlik var. Seçim kampanyası çok sönük geçiyor. Halk bıkmış sıkıntı had safhada. Millet tarlasını sürmek için mazot nasıl alacağını düşünüyor. Tarlaya gübre atacak, gübreyi nasıl alacağını düşünüyor. Pek belediye başkanlığı seçimini düşünen yok. Muhtarlık seçimleri belediye başkanlığı seçimlerinin önüne geçti. Onlar daha heyecanlı. Belediye başkan adaylarında öyle bir heyecan yok. Herkes kendi derdiyle uğraşıyor şu an burada. Birol kazanacakmış Kamil kazanacakmış hiç umurunda değil. Ama Kamil Öz insanlar üzerinde çok baskı kuruyor. Mesela sosyal medyadan benim yazdıklarımı beğenen sağcıları tek tek arayıp, “Onu niye beğeniyorsunuz?” diye tehdit ediyor. İnsanlar oy atacak olsa bile benim sosyal medyamda yazdıklarımı beğenemiyorlar. Korkuyorlar. Tabi sağcılar beğenemediği  için hep CHP’liler beğeniyor. Bu sefer de; “İşte bak onu hep CHP’liler beğeniyor. Sağı böldürecekler CHP kazansın istediklerinden dolayı. Oy atmayacaklar” diyerek provokasyon yapıyorlar.

Bu sosyal medya iyi mi kötü mü anlayamıyorum..

Hem iyi hem kötü. Seçimleri kazandığım takdirde yapacaklarımı ve projelerimi sosyal medyamda paylaşıyorum. Mesela Düğün salonu ücretlerini yüzde 50 ucuzlatacağım. Nikah ücretlerini yüzde 50 ucuzlatacağım. Gölmarmara’da üç tane kavşak var. Sağ olsun Kamil Başkan katletti. Tamam “Akhisar Salihli yoluna duble yol yaptım” dedi. Ama üç tane kavşağı da kendine gore yanlış yerlere koydu. Dokuz ayrı mahallede yaşayan insanlar yüz metre ile karşıya geçeceklerine şimdi iki kilometre dolaşıyorlar. Kazandığım takdirde ilk olarak bu yanlışı düzelteceğim. Hal ve sanayinin oraya bir tane kavşak koyacağım. Üç tane kavşak yanlış. Bunları düzelteceğim kazandığımda. Bir de bizim Gölmarmara’da yıllardan beri geleneksel bir hale gelmiş olan kavun karpuz festivalimizin yapıldığı yerde.. Gölmarmara balığıyla meşhur bir yer biliyorsunuz. Belediyenin yeri. Şu an özel sektör çalıştırıyor. Akpınar Restoran Canlı Balık. Orasının kirası 5 bin liraydı Kamil Başkan 25 bin liraya çıkardı kirayı. Ege bölgesinde tüm misafirlerin geldiğinde ailecek gidebildikleri bir restoran, piknik yapıp balık yemeye geldiği bir yer.. Devletin kiracılara uyguladığı belli bir oran vardır. Ona da uymadı. Adama neredeyse “Bırak git demek” bu yani. Neymiş pazar günleri bir sürü balık satıyormuş ondan beş katı artırmış. Böyle bir şey var mı?  Geldiğimizde bu baskı ve korku imparatorluğunu bitireceğiz. Biz bütünleştirici olmak için bağımsız aday çıktık. Amacımız Gölmarmara halkının çıkarlarını korumak, onlara eşit hizmet götürebilmek ve yapılan yanlış uygulamaları düzeltmek..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu habere de bakabilirisiniz

Baybatur’la başladı, Salih Hızlı’yla bitti..

Son günlerde sosyal medya sayfasından bol atarlı bol giderli paylaşımlar yapan AK Parti İl Başkan …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: