Davutoğlu’nun Kurucular Kurulu’nda Manisa’dan o isim de yer aldı

Eski Başbakan Davutoğlu’nun yeni parti kurma çalışmaları son aşamaya geldi. Manisa’dan AK Parti Eski Milletvekili Selçuk Özdağ partinin kurucular kurulunda yerini alırken, Manisa’dan ikinci bir isim de kurucular kuruluna girdi.

 

Özel Haber: Berna Memiş

Son günlerde Manisa Dostları Platformu ile adını duyuran Gizem Satıoğlu Öcmenler, Davutoğlu tarafından aranarak Kurucular Kurulu’na davet edildi. Bolu Abant’ta yapılan toplantının ardından,  dün de Ankara’da atılan imzalar ile Kurucular Kurulu resmiyet kazanmış oldu. Ankara’dan Manisa’ya dönen Gizem Satıoğlu Öcmenler ayağının tozuyla ManisaTürk’ten Berna Memiş’e açıklamada bulunurken,  kurucular kuruluna girmesinin heyecanını paylaştı.

Ahmet Davutoğlu’nun parti kurma sürecini değerlendiren Gizem Satıoğlu Öcmenler, “Sayın Selçuk Özdağ Manisa’dan üç dönem milletvekili olması nedeniyle bizim tanıdığımız ve çalışmalarını takdir ettiğimiz değerli bir isimdi.  Onun vesilesiyle Sayın Ahmet Davutoğlu’nun yeni parti kurma çalışmaları hakkında bilgi edindik. Manisa Dostları Platformu adı altında bir grup arkadaş olarak Sayın Davutoğlu’nu Manisa’ya davet etmek istedik. Kendisi sağolsun davetimize icabet etti. Burada kendisini ağırladık.  Güzel bir ortam oldu. Kendisiyle görüşmelerde bulunduk.. Bu yola çıkarken kendisine destek olduğumuzu ilettik” dedi.

DAVUTOĞLU’NDAN GELEN TELEFONLA KURUCULAR KURULUNA DAVET EDİLDİM

Gelişmeleri takip ederken Ankara’ya davet edildiklerini söyleyen Öcmenler, “Sayın Davutoğlu’nu Ankara’da ofisinde ziyaret ettik.  Ekibiyle ve kendisiyle konuştuk. Bizlere yapmak istediklerinden,  Türkiye ile ilgili hayallerinden bahsetti. Ülkenin şu anki zor sürecini, bundan nasıl rahatsızlık duyduklarını ve halkımızın ihtiyaçlarını anlattı. Manisa’ya döndükten sonra kendisinden bir telefon geldi ve beni arayarak kurucular kuruluna davet etti. Ben de tabi öncelikle bundan çok büyük bir gurur duydum. Bir partinin kurucular kurulu. Manisa’yı temsilen orada olacak olmak ve takdir görmek beni oldukça memnun etti. Değerimizin bilinmesi elbette çok güzel bir şey.  Demokrasi adına birçok partinin olması son derece önemli.  Şu en kötü zamanlarda Sayın Davutoğlu’nun ülkenin sıkıntılarını görüyor olması, “Ben bir parti kuruyorum” diyerek, böyle meşakkatli ve fedakarlık gerektiren bir yola çıkması  ve beni de bu yolda kurucular kuruluna davet etmesi beni çok memnun etti” dedi.

BOLU ABANT’TA YAPILAN TOPLANTI TÜRKİYE’DE BİR İLKTİR

Kurucular kurulunun, Bolu Abant’ta yapılan partinin program ve tüzük çalışmasına davet edildiğini belirten Öcmenler , “Orada yaklaşık 120 kişi kadardık. Daha da eklenecek olan kişiler olduğu söylendi. Daha önce zannetmiyorum ki, Türkiye’de bir parti kurulurken böyle bir çalışma yapılmış olsun. Sayın Davutoğlu’nun kurucular kurulu ile bir araya gelerek tüm tüzük maddelerini değerlendirmesi; tek tek herkesin fikrini, onayını  alması ve kurucular kurulunun birbirini tanımasını sağlaması Türkiye’de ilk defa yapıldı. Demokrasinin sadece sözde kalmayacağını, parti içinde de demokrasinin ve birlikte hareket etmenin, bir olmanın da ilk hareketini görmüş olduk. Bu da güzeldi. İki gün Bolu Abant’taydık. Kararlarımızı alarak birbirimize veda ederek ayrıldık” dedi.

CUMA GÜNÜ AÇIKLANIYOR

Son olarak tekrar Ankara’ya davet edildiklerini belirten Öcmenler, dün Ankara’da gerçekleşen son toplantı ile kurucular kurulunun imzalarını attığını dile getirdi. Satıoğlu, “Dün yani 10.12. 2019 tarihinde imzalar için yeniden Ankara’ya gittik. Program ve tüzük imzalandı. Evraklar bugün yarın bakanlığa teslim edilecek.  Evrak alındı belgesiyle birlikte de fiilen parti kurulmuş olacak. 13 Aralık 2019 Cuma günü Ahmet Davutoğlu açıklama yaparak partinin ismini ve amblemini deklare edecek” dedi.

 

Bu habere de bakabilirisiniz

Manisa’da narkotik uygulaması: 7 gözaltı, 1 tutuklama

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde gerçekleştirilen narkotik uygulamasında gözaltına alınan 7 kişiden biri tutuklanarak cezaevine gönderildi.Manisa’nın Alaşehir …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: