DEPREMİ ÖNCEDEN BİLEN ADAM;

Kuşadası merkezli meydana gelen 4.9 şiddetindeki depremin ardından, ilçemizde ve Kuşadası’nda panik yaşandı.
Kuşadası merkezli meydana gelen 4.9 şiddetindeki depremin ardından, ilçemizde ve Kuşadası’nda panik yaşandı. Halkın bir kısmı araçları ile yüksek mevkilere çıkarak kendilerini emniyete almak isterken, bazıları da evlerini terk ederek sokağa çıktı.
Depremin ardından yaptığımız araştırmalar sonucunda bir isim ön plana çıktı Kadir Sütçü Kuşadası Merkezli Depremide doğru tahmin eden Sütçü’nün bu ilk tahmin ettiği deprem değildi. Her gün 24 bin karıncanın hareketini izleyen Kadir Sütçü, nerede, ne zaman ve kaç şiddetinde deprem olacağını tahmin ediyor. Kendisine Telefonla Ulaştığımız Sütçü Bizlere şu bilgileri verdi.
Karıncalar üzerindeki çalışmalar sonucu tahminlerde bulunuyorum. Karıncalar üzerindeki çalışmaların derinleştirilmesinin önemine işaret eden Sütçü, bu sağlanırsa depremlerin önceden tahmin edilebileceğine inanıyor.
Kadir Sütçü, karıncaların depremle ilişkili olduğunu 12 Kasım 1999 Düzce depreminde fark ettiğini söylüyor.
11 Kasım’da evinin bahçesindeki erik ağacına karıncaların üşüştüğünü anlatan Sütçü, ertesi gün
Düzce depreminin olduğunu dile getiriyor. O günden sonra kurduğu koloniyle karıncaların 15 değişik hareketini depremle ilişkilendiren Sütçü, çalışmaların bilimsel ortamda geniş bir bilim adamı ekibiyle yapılmasında fayda olduğunu vurguluyor. Sütçü, ani ve toplu karınca ölümlerinin büyük bir depremin habercisi olabileceğini iddia ediyor.
Çalışmalarında Kandilli Rasathanesi verilerini de takip ettiğini aktaran Sütçü, kendi verilerini de Kandilli`yle paylaştığını söylüyor. Sütçü kendi çabalarıyla oluşturduğu İnternet sitesinde’de bi çok depremi olmadan önce duyurduğunu söyledi (www.dkos.org) Sütçü son olarak sözlerini şöyle tamamladı. Sizlerden Dikkatli olmanızı istiyorum İnternet sitemde de duyurdum Buradanda söylemek istiyorum Bölgenizde 120 saat içerisinde maksimum 6 Büyüklüğünde bir deprem olma olasılığı var Depremle yaşamayı öğrenmeleyiz binalarımızı yapılarımız ona göre inşaa etmeliyiz diyerek sözlerini tamamladı…
Kaynak: 13.11.2010 http://www.sokeekspres.com/Haber/2351-depremi-onceden-bilen-adam;-kadir-sutcu.aspx

Bu habere de bakabilirisiniz

Manisa’ya gelen işçilerin koronavirüs bulaştırma riski..

DÜNYA’NIN GÖZÜ KULAĞI ‘KORONA BORSASI’NDA Kimilerine göre 2019 yılının Aralık sonunda kimilerine göre de 2020 yılının …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: