Dropbox’a Facebook’tan erişebileceksiniz

570cce7be50aa91b34c131b0Dropbox, popüler bir bulut depolama çözümü olarak çok sayıda kullanıcı barındırıyor ancak kullanıcılar dosyalarını paylaşırken önce Dropbox üzerindeki linki kopyalamak ve sonra da paylaşacağı kişilere göndermek/yapıştırmak durumunda. Facebook ise şimdi bu kopyala/yapıştır rutinini anlamsız kılacak bir entegrasyona gidiyor.

Dropbox’ı, Messenger uygulamasıyla hale getiren Facebook, böylece kullanıcıların Dropbox servisinde sakladıkları dosyalara Messenger uygulaması içinden ulaşmasını sağlayacak.

Messenger kullanıcıları, uygulam içindeki “daha” butonuna basarak Dropbox seçeneğine gittiğinde, Messenger’a önceden tanıttıkları Dropbox hesaplarında yer alan dosyaların arasında dolaşabilecekler ve diledikleri dosyaların paylaşım linklerini doğrudan Messenger kontaklarına gönderebilecekler. Ayrıca eğer bir fotoğraf veya video paylaşılıyorsa, bu içerik doğrudan chat penceresi içinde izlenebilecek.

dropbox-kullanici-sayisi-ne-kadar

Dropbox ve Facebook arasındaki bu yeni işbirliği daha önce de belirttiğimiz gibi Facebook’un Messenger’ı iş dünyasındaki profesyoneller için pratik bir iletişim aracı haline dönüştürmesi hedefinde önemli bir adım kabul ediliyor. (CNNTürk)

Bu habere de bakabilirisiniz

Yenilenen sulama tesisine büyükşehirden destek

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından sulama kooperatiflerine yardım ve destekler hız kesmeden …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: