En güzel balkon ve bahçeler seçildi

Karşıyaka Belediyesi tarafından bu yıl 16’ncı kez düzenlenen En Güzel Balkon-Bahçe Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birbirinden güzel balkon ve bahçe arasından dereceye girenlere ödüllerini Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar verdi. Akpınar, “Daha yeşil ve çiçek gibi bir Karşıyaka için çalışıyoruz” dedi.

Karşıyaka Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve kent yaşamında yeşilin önemine dikkat çekmeyi amaçlayan En Güzel Balkon-Bahçe Yarışması renkli görüntülere sahne oldu. Yarışmaya bu yıl 44 katılımcı başvurdu. Ödül törenine Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, eski belediye başkanı Nevzat Çobanoğlu, meclis üyeleri, muhtarlar ve ödüle aday aileler katıldı. Tüm katılımcılara teşekkür belgesinin verildiği gecede, dereceye giren balkon ve bahçeler de ödüllendirildi.

En güzel balkon ve bahçeler seçildi

Birsen Tezer konseri
En güzel balkon, en güzel apartman bahçesi ve en güzel müstakil ev bahçesi kategorilerinde birinci olanlara tatil, ikincilere ikişer kişilik akşam yemeği, üçüncülere de alışveriş çeki verildi. Yarışma öncesinde Karşıyaka Belediyesi Smyrna Koreografi Topluluğu gösteri sundu. Akşamında ise usta sanatçı Birsen Tezer konser verdi.

En güzel balkon ve bahçeler seçildi
En güzel balkon ve bahçeler seçildi

Amaç daha yeşil Karşıyaka
Törene katılan Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, “Doğa ve kent kardeşliğini bilen ve bu bilinçle yaşayan herkes bizim için bu yarışmada birincidir. Bizim için en büyük barış, insanın çevresiyle kurduğu barıştır. Doğayı, bizden sonrakilere en yaşanabilir şekilde bırakabilmek en büyük amacımızdır. Beton yığını haline gelmiş kentimizde, bir nebze olsun kendi balkonumuzda, bahçemizde çiçeklerle süslenmiş bir alan oluşturabiliyorsak ne mutlu bizlere. 3 yıl içerisinde binlerce fidan diktik, Mutluluk Ormanları oluşturduk. Daha yeşil bir Karşıyaka’yı gerçekleştirmek için de bina ruhsatı alan apartmanların önüne 25 metre kareye bir tane ağaç dikme zorunluluğu getirdik. Daha yeşil bir Karşıyaka’yı çocuklarımız için oluşturacağız” dedi.

Ödül kazananlar
En Güzel Balkon Kategorisi:
Birinci Aylin Okan (Mavişehir 2040/4 sokak)
İkinci Ebru Karşı (Aksoy Mahallesi 1735 sokak)
Üçüncü Aydan Kabaağaçlı (Bostanlı Mahallesi 1671 sokak)

En Güzel Apartman Bahçesi Kategorisi:
Birinci Mustafa Erktan (Bostanlı Mahallesi 1671 sokak)
İkinci Serdar Dağdal (Goncalar Mahallesi 6351 sokak)
Üçüncü Levent Çam (Atakent Mahallesi 6370 sokak)

En Güzel Müstakil Bahçe Kategorisi:
Birinci Nurcan Düzenli (Bahariye Mahallesi Yaşar Aksoy Sokak)
İkinci Özlem Özaydın (Bahçelievler Mahallesi 1703 sokak)
Üçüncü Hale Yalçıner (Aksoy Mahallesi Halim Erken sokak)
Yarışmada ayrıca Gazel Demiray’a da En Güzel Balkon Kategorisi’nde jüri özel ödülü verildi.

Bu habere de bakabilirisiniz

İzmir’de yeni Covid-19 tedbirleri

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger başkanlığında toplanan İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu, Covid-19 ile mücadele kapsamında, …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: