Reklamlar

logo

Eryılmaz’ın koltuk korkusu Geriter’i görevden aldırdı

İYİ Parti’nin atanmış Manisa İl Başkanı  Hasan Eryılmaz, kendisi tarafından atanan İYİ Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Çelik aracılığıyla İYİ Parti’nin birinci sıradan seçilmiş Şehzadeler Belediye Meclis Üyesi Ömer Geriter’i  Grup Başkan Vekilliği görevinden noter kanalıyla aldırdı.

Özel Haber: Berna Memiş

ÜÇ BAŞKAN ADAYINI DIŞLADI

Kendisine rakip gördüğü isimlere karşı son derece düşman bir tavırla yıldırma politikası uygulayan İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz’ın son icraati “Bu kadar da olmaz” dedirtti.  31 Mart Yerel seçimlerinde İYİ Parti’nin merkez belediye başkan adaylarından, İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Orkun Şıktaşlı,  İYİ Parti Yunusemre Belediye Başkan Adayı Kürşat Mithat Özkan ve İYİ Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı İsa Özdemir’i  adeta yok sayan Hasan Eryılmaz, üç belediye başkan adayını da rakip olarak gördüğü için partinin hiçbir etkinliğine ve programına davet etmiyor. Seçimlerde İYİ Parti’ye oldukça yüksek bir ivme kazandıran bu üç adayı rakibi olarak gören İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, bu isimlerle konuşulmasını ve görüşülmesini adeta tüm partililere yasaklamış durumda.  Yönetimler içerisinde bu isimlere selam verilmesine dahi tahammülü olmayan Eryılmaz’ın hedefindeki yeni isim  genç yaşına rağmen oldukça başarılı bir profil çizen Ömer Geriter oldu.

NOTER KANALIYLA GÖREVİNE SON VERİLDİ

Ömer Geriter, 31 Mart yerel seçimlerinde Şehzadeler Belediye Meclis Üye Listesinin ilk sırasında yer almış ve seçimlerin hemen ardından  İYİ Parti Şehzadeler Grup Başkan Vekili olmuştu.  Sadece Manisa merkezde değil ilçelerde de büyük bir teveccüh gören Ömer Geriter’e il başkanlığı için parti tabanından gelen yoğun istek Hasan Eryılmaz’ı rahatsız etti.  Ömer Geriter’in son yıllarda yükselen bir grafik çizmesi ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Koray Aydın ve Musavat Dervişoğlu gibi isimlerle arasının iyi olmasını büyük bir tehdit olarak algılayan Eryılmaz, Geriter’in  başkan vekilliği görevine Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Çelik aracılığıyla son verdirdi. En ilginci ise kararın noterden çekilen ihtarname ile bildirilmesi oldu.

GERİTER OLDUKÇA  GÜÇLÜ BİR İSİM

Görevden alınma şekliyle değil içeriğiyle de neredeyse düşman ilan edilen Ömer Geriter, noter kanalıyla çekilen görevden alınma kararını okuyunca gözlerine inanamadı. Her meclis toplantısına katılan ve ilçe başkanlığında gerçekleşen grup toplantılarının hepsinde yerini alan Geriter, görevden alınma sebeplerini okuyunca şok yaşadı. Manisa İYİ Parti’ye büyük bir heyecanla ve canla başla hizmet eden Ömer Geriter’in noter ihtarnamesiyle görevine son verilmesi parti tabanında da  huzursuzluk yarattı.  Böyle bir yöntemle tüm çalışmalarının üzeri bir kalemde silinen ve hak ettiği değerin karşılığında karalanarak görevine son verilen Ömer Geriter sessizliğini koruyor.

KUMPAS MI KURDULAR?
Şehzadeler Belediye Meclisi ile Büyükşehir Belediye Meclislerine ve ilçe grup toplantılarına sürekli katılmış olmasına rağmen, hazırlanan metinde Geriter’in hiçbir toplantıya katılmadığı ilçe başkanlığına hiç gelmediği ve ilçe başkanıyla hiç bir zaman bir araya gelmediği belirtiliyor.

“BENİMLE HİÇ BİR ARAYA GELMEDİNİZ”

İYİ Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Çelik’in, “Siz ben ilçe başkanı olarak atandığım süreden bu yana benimle ve ilçe yönetimi ile hiçbir şekilde bir araya gelmediniz, bizimle meclis gündemi ve meclis faaliyetleri hakkında bir paylaşımınız olmadı” diyerek, İl Başkanı Hasan Eryılmaz’ın emriyle görevden aldığı Ömer Geriter’in sosyal medya sayfaları Ahmet Çelik ve ilçe yönetimi ile birlikte çekildiği fotoğraflar ile dolu. Daha bir çok absürd ifadenin yer aldığı görevden alınma gerekçeleri uzayıp giderken, İl Başkanı Hasan Eryılmaz son gerekçede kendisini şöyle gösteriyor: “Son olarak 12/11/2019 ilçe toplantısına il başkanımızın da geleceğini bildirdiğim halde, sizin de büyükşehir toplantısına katıldıktan sonra ilçeye çok yakın olmasına rağmen yine bizleri kabullenmeyen bir pozisyonda toplantıya katılmadınız”

MANİSATÜRK FARKIYLA

Göreve Hasan Eryılmaz tarafından atanan ve “Eryılmaz’ın adamı” olarak tanınan İYİ Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Çelik’in imzasını taşıyan o ihtarname:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamlar
Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?
#

Eryılmaz’ın koltuk korkusu Geriter’i görevden aldırdı” için 2 Yorum

  1. Sunset Park : diyor ki:

    Güdük Necmi
    Bilir işini

  2. Ceyhun : diyor ki:

    Birinizin yüzünde meymenet yok