Reklamlar

logo

Görevden alınan Kazım Dilek: Zoruma gidiyor!

Görevden alınan AK Parti Turgutlu İlçe Başkanı Kazım Dilek ManisaTürk’e içini döktü. Bundan sonra da AK Parti’nin ve teşkilatın arkasında duracaklarını söyleyen Kazım Dilek, “Bazı şeyler var bunlar benim zoruma gidiyor” dedi.

Haber: Berna Memiş

Geçtiğimiz günlerde görevden alınan AK Parti Turgutlu İlçe Başkanı Kazım Dilek ManisaTürk’ten Berna Memiş’in sorularını yanıtladı.

Seçimlerin faturasının kendisine kesilmesiyle ilgili soruyu yanıtlayan Kazım Dilek; “Olsun varsın biz hiçbir zaman için partimizi yarı yolda bırakmayız. Allaha çok şükür. Ben demiştim asker olmaya da razıyız komutan olmaya da..  Allah’a hamd olsun son iki üç senedir komutanlık sürecinden geçtik.  Zor seçimlerden geçtik. Bundan sonra da partimizin teşkilatımızın arkasında duracağız. Ama tabi ki bu bir süreç ve bu süreç içerisinde istenmeyen şeyler de olabiliyor.  Bizim duruşumuzdan hiçbir tereddütümüz yok” dedi.

HİÇBİR ZAMAN HAİNLİK YAPMADIK

Kazım Dilek, “E tabi şimdi kazanılamayan ve seçimlerde başarısız olan dört ilçeyi görevden aldılar.  Biz bugün girmedik bu davaya. 2002’den beri devam ediyoruz. Ama  çok şükür görevimizi alnımızın akıyla teslim ettiğimize inanıyorum. Hakkımızda hiçbir şaibe bırakmadan, hiçbir şekilde harama el uzatmadan görevimizi yaptığımıza inanıyorum. Zor bir dönemdi. Bu zor dönemin içerisinde biliyorsunuz bizim yönetimimizden  milletvekili aday adayı çıktı.  (AK Parti Eski İlçe Başkanı Mürşit Gedizli’yi kastediyor) Ben ondan sonra ilçe başkanı olmuştum. Yani onu da aday yapmadılar. Başka bir hanfendiye yaptılar biliyorsunuz Güzide İçen Kasap hanımı milletvekili adayı yapmışlardı. Tabi seçim esnasında bunlar istenmeyen şeylerdi. Ama buna rağmen biz bir birlikteliği sağladık. Sayın Cumhurbaşkanımızın cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi referandumundan Turgutlu olarak yüzde 45 oy aldık. Ardından da Sayın Cumhurbaşkanımıza yüzde 51,5 oy aldık.  Yani burada başarısız değildik. O zor günlere rağmen. Ama tabi Cumhur İttifakı’yla beraber birşeyler meydana geldi. Cumhur İttifakının ardından da burada MHP’nin adayını desteklememiz istendi. Biz arkasında yine topyekun durduk. Neden? Cumhurbaşkanımıza bu yönde verdiğimiz sözün ardında durduk. Hiçbir zaman da hainlik yapmadık. Sayın Devlet Bahçeli’nin Turgutlu parti temsilcileri de bizimle aynı fikirde. Bir  beis bir arkadan ihanet bir arkadan dolaşma bir alttan oyuculuk hiçbir şekilde yapmadık” dedi.

ÜZÜLDÜĞÜM NOKTA ŞUDUR..

Bazı üzüldüğü konular olduğunu vurgulayan Kazım Dilek, “Ama üzüldüğüm nokta şudur. Cumhur İttifakı için ‘Benden isteyin ben AK Parti’liyim’ diyenlerin başka partileri destekleyip, ondan sonra da şimdi gelip bize ahkam kesmeleri benim zoruma gidiyor.  Yani şöyle.. Bizim burada Serhat Orhan faktörü vardı hatırlarsanız.. E Serhat Orhan da burada 10 sene AK Parti’nin belediye başkanıydı. Şimdi bunun izini silebilmeniz mümkün mü burada? Mümkün değil. Fakat ona rağmen teşkilatımızın içerisinde onlarla beraber çalışmak ,isteyen insanları ihraç ettik. 17 tane ihracımız vardı. Dedik ki dürüstlük sergilemiyorlar. Cumhur İttifakı’nın ruhuna aykırı hareket ediyorlar. Tabi biz burada duruşumuzu sergiledik. Şimdi bunlar gittiler büyük Birlik Partisi’ni desteklediler . BBP’den belediye başkan adayı olan Sayın Serhat Orhan’ı desteklediler. Ama şimdi bizden fazla reisçi oldular. Biz reisimize vermiş olduğumuz sözün arkasında duruyoruz.  Bunun karşılığını da  Allah rızası için yaptığımız için de Allah’a havale ediyoruz. Çok şükür  o şekilde karnımız da ağrımıyor, şiş değil. Hamdolsun yaptığımız görevi layıkıyla yaptığımıza da inanıyoruz” dedi.

MÜRŞİT GEDİZLİ İLE İLGİLİ SORUYU NASIL YANITLADI?

Kazım Dilek, AK Parti Eski İlçe Başkanı ve şu an Turgutlu Belediye Meclis Üyesi olan Mürşit Gedizli’nin, kendisinin görevden alınmasıyla bir alakası olup olmadığı sorusunu ise şöyle yanıtladı:  “Varsa kendi vebailindedir. Çünkü ben kendi yönetimimle çalışmadım biliyorsunuz. Bana sadece ilçe başkanlığı ataması geldi. Ben Mürşit beyin yönetimi ile çalışmaya devam ettim iki sene boyunca. Yani ben kendi yönetimimi kurmamıştım zaten. Kurdurmadılar yani.  Belirli bir hamur verildi. Ben o hamuru karmaya çalıştım.”

 

Reklamlar
Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?