Güneydoğu’daki güvenlik güçlerine yöresel yemek

 

Adana’nın Kozan ilçesinde polis eşleri, hazırladıkları yöresel yemeklerin yer aldığı paketleri Güneydoğu’da terörle mücadelede görev yapan güvenlik güçlerine gönderdi.

Bir grup polis eşi ve ev hanımının hazırladığı Kozan ve Adana yöresine özgü yöresel yemek ve gıda maddelerinin bulunduğu paketler hazırladı.  Kolilere konulan moral paketleri Güneydoğu’da terörle mücadele verilen bölgelerdeki asker ve polislere gönderildi. Adanalı polis eşleri, koli ve paketlere birer mektup bırakarak her zaman Türk polisi ve askerinin yanında olduklarını ve kalplerinin onlarla birlikte attığını belirtti. Hazırlanan kolilere bırakılan mektupta, “Bizler polis ve asker aileleri olarak dört gözle yolunuzu bekliyoruz. Bu çetin mücadelenizde yanınızda olabilmeyi amaçlıyoruz. Bu kapsamda sizler için hediyeler hazırladık. Destansı mücadelenizin karşılığı değil biliyoruz ama en azından moral vermek, yüreğimizin sizinle olduğunu göstermek istiyoruz” ifadelerine ve Arif Nihat Asya’nın “Doğa” adlı şiirine yer verildi.

Paketlerin gönderilmesi sırasında açıklama yapan polis eşlerinden Seval Akgedik, Güneydoğu’da görev yapan polislere

her zaman destek verdiklerini, her zaman dua ettiklerini belirterek, “Onlara birazcık da olsa aile ortamını hissettirebilmek, onları her zaman hatırladığımızı bilmeleri istediğimiz için bu projeyi başlatmıştık. Daha önce orada görev yapan emniyet güçlerimize gönderdiğimiz gibi kuru pastalarımız, sarma, dolmalarımız, böreklerimiz, Kozan’a özgü portakalımız var. Çok güzel şeyler gönderiyorlar. Onlara her zaman dua ediyoruz, Allah yar ve yardımcıları olsun. Bütün askerlerimizi polisimizi Allah korusun. Bu terör illetinin de bir an önce bitmesini diliyoruz inşallah. Yaptığımız yerine ulaşır biz de haberdar oluruz” dedi.
Süheyla Çil ise, “Çok gururluyum, karşımızda keşke bir düşman olsaydı da herkes gitse orada savaşsaydı. Orada iki tane yeğenim görev yapıyor. Onları çok seviyorum hep arkasındayız duacıyız. Allahım esirgesin onları” diye konuştu.

Melih, Mümin ve Melis isimli üç kardeşin hazırladı paket ve yazdıkları not ise görenleri duygulandırdı. Üç kardeşin yazdığı not ta “Sevgili ağabeylerimiz rabbim sizi her kötülükten ve belalardan hain kurşunlardan korusun.Size her saniye dua ediyoruz Allah yar ve yardımcınız olsun.Afiyet olsun.”
Kozan Emniyet Müdürü Serkan Üzülmez, Kozan Devlet Hastanesi Başhekimi Süleyman Can ile Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Özgüner ile polis eşleri görevli polisler ve hanımlar katıldı.
Hazırlanan koliler kargo yoluyla Güneydoğu’da terörle mücadele eden güvenlik güçlerine gönderildi.

(İHA)

Bu habere de bakabilirisiniz

Cami minaresinde dolaşan tilki görenleri şaşırttı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde çıktığı cami minaresi üzerinde dolaşan tilkiyi görenler şaşkınlık yaşadı. Cami çevresinde toplanan …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: