Hukukçulardan 4.5G uyarısı

4.5G faturalarının nasıl geleceği merak konusu. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tüketicilere “faturaya dikkat” derken, tüketicilere bir uyarı da hukukçulardan geldi.

56fcc9baf0dc1e0934c85243

Bu tür geçiş dönemlerinde kullanım detayları ve fatura bedellerinde karışıklıkların, taraflar arasında anlaşmazlıkların olabildiğinin altını çizen hukukçular, tüketicilere faturalarını, özellikle de veri kullanımlarını detaylı incelenmelerini öneriyorlar. Operatörlerin, mobil uygulamaları ve online işlem merkezleri üzerinden veri kullanımlarını tüm detaylarıyla paylaşmasının yasal zorunluluk olduğunu vurgulayan hukukçular, tüketicilerin bu detayları döküm olarak da talep edebileceğini söylüyor.

Kota Aşımı Olmadan Tüketiciye Haber Vermek Yasal Zorunluluk!

Kullanılan paketlerde kota aşımı söz konusu ise operatörün tüketiciye haber vermek zorunda olduğunu ifade eden hukukçular, tüketicilerin faturada sürprizle karşılaşmaması adına fatura limitlerini belirleyebileceklerini belirtiyorlar.

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom 4.5G tarifeleri açıklandı

Faturada Hata Varsa Ne Yapılmalı?

“Faturalarda hatalı bir durum görülürse önce operatör ile iletişime geçilmeli” diyen hukukçular, çözüm alınamazsa Tüketici Hakem Heyetleri’ne başvurulması gerektiğini söylüyor. Bu arada şunu belirtmemizde fayda var; 4.5G’ye geçiş yapmak zorunlu değil. Dileyen tüketiciler mobil cihazlarında 3G hizmeti almaya devam edebiliyorlar.

Kaynak: CNN Türk

Bu habere de bakabilirisiniz

Ege Tıp’tan Bilim Seferi ekibine destek projesi

Ege Üniversitesi bilim insanları, Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı uhdesinde, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: