İşte Eryılmaz’ın karşısına çıkacak isim!

Kongre takvimi devam eden ve Ağustos ayında il kongresini gerçekleştirecek olan İYİ Parti Manisa İl Teşkilatı’nda mevcut İl Başkanı Hasan Eryılmaz’ın karşısına sürpriz bir aday çıkıyor.

Haber: Berna Memiş

İYİ Parti Manisa İl Teşkilatı kongre sürecinin sonlarına yaklaşırken; İYİ Parti İl Başkanı Hasan Eryılmaz’ın karşısına muhalif kanat tarafından bir aday çıkartılıp çıkartılmayacağı merak konusuydu.  İl kongresine az bir süre kala bu isim belli oldu.  Cuma günü saat 15:00’de İYİ Parti İl binasında yapacağı aday tanıtım toplantısı ile il başkanlığına adaylığını açıklayacak olan Bülent Alkış, muhalif kanadın ortak kararıyla il başkanlığına aday oldu. Aday açıklama toplantısında muhalif kanadın bir gövde gösterisinde bulunması bekleniyor.

İYİ Parti Manisa Teşkilatının kurucuları arasında yer alan Bülent Alkış, halen İYİ Parti Yunusemre İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olarak partideki aktif görevini sürdürüyor.  ManisaTürk’ten Berna Memiş’in sorularını yanıtlayan Bülent Alkış, “Sağlam bir muhalefet ile Hasan Eryılmaz’ın karşısına çıkmaya hazırım. Kendime güveniyorum. Manisa teşkilatında bir takım sorunlar yaşanıyor. Bu sorunları ekibimle birlikte çözeceğiz” dedi.

Bülent Alkış, “Herkesin bildiği üzere, kongre süreci öncesinde Hasan Eryılmaz kendi ekibini kurarak; delegeleri de kendi eşini dostunu ekleyerek oluşturdu. Zaten delege listelerine bakarsanız, soy isimler hep birbiri ile aynı.. Bu taktik sadece İYİ Parti’de değil tüm partilerde bu tarz uygulamalar yaşanıyor. Bizim tüm delegelere saygımız sonsuz. Delegelerimizle toplantılar yapıp, sorunları masaya yatıracağız” dedi.

1967 doğumlu olan Bülent Alkış, evli ve iki çocuk babası. Çukurova Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Bülent Alkış, 1998 yılından bu yana Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde dünyaca ünlü bir firmada görev yapıyor.

Bu habere de bakabilirisiniz

Baybatur’la başladı, Salih Hızlı’yla bitti..

Son günlerde sosyal medya sayfasından bol atarlı bol giderli paylaşımlar yapan AK Parti İl Başkan …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: