Reklamlar

logo

İYİ Partililer ile Şehzadeler Zabıtası arasında kavga

Manisa 15 Temmuz Demokrasi Meydanı (Manolya Meydanı) yanındaki alana İYİ Parti’nin kurduğu seçim çadırı, Şehzadeler Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafından usulleri aykırı olduğu gerekçesiyle kaldırılmak istendi. Zabıta ekiplerinin standı kaldırmak için girişimde bulunması üzerinde İYİ Partililer ile zabıta arasında kavga yaşandı.

ERYILMAZ: YILMAYACAĞIZ

İYİ Parti Manisa Milletvekili adayı Hasan Eryılmaz olayın ardından tartışmayla ilgili bir açıklamada bulunurken, “YSK’nın 332. Maddesinde her şey belli. Burası sahibinden kiralık. Parasını da peşin verdik. Fakat gelinen noktada Şehzadeler Belediyesi Zabıta ekipleri, Şehzadeler şehri Manisa’yı utandıracak şekilde burayı kaçak yapı gibi göstermek istediler. Burasının herhangi bir sabit yeri yok. Yüksek Seçim Kurulu’nun maddesine uyuyoruz, ne yaya ne de taşıt trafiğini engellemiyoruz. Kendimizi anlatmaya çalışıyoruz, buna bile izin vermemeye çalışıyorlar. Biz iyiler hareketi olarak yılmayacağız, başaracağız. Zabıta arkadaşlarımız devlet memuru. Biz onların hepsini seviyoruz ama bazı arkadaşlarımıza karşı bıçaklı saldırı girişiminde bulundular. Bunlarla ilgili elimizde görüntüler var. Bununla ilgili adalete ve sayın Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e bildirimde bulunuyoruz. Gereğini yaparlar inşallah” ifadelerini kullandı.

İYİ Partililer açıklamaların ardından stant önünde beklemeye devam etti. Olay yerine çok sayıda polis sevk edilirken, yaşanan tartışma partililer ve zabıtanın olumlu görüşmeleri üzerine sona erdi.

ŞEHZADELER: KALDIRACAĞIZ

Şehzadeler Belediyesi yetkilileri olayla ilgili ManisaTürk’e yaptıkları son dakika açıklamasında, “İYİ Parti’nin mevcut alana yaptığı o yapılaşmayı kaldıracağız. Yasal değil. Bir insanın kendi yeri olması o alanda istediği yapılaşmayı yapacağı anlamına gelmez. Kanun var kural var yönetmelik var. Buna herkes uymak zorunda. Orada yasaya kanuna yönetmeliğe aykırı bir uygulama var. Buna müdahale edilmiştir. Bu müdahalede de görevini yapan zabıta memurlarına küfür, hakaret ve saldırı boyutlarında saldırı yapılmıştır. Biz de bu durumla ilgili şikayetçi olacağız. Görevli memurlara görevlerini yaptırmama durumuyla ilgili şikayetçi olacağız” denildi.

 

Reklamlar
Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?