Reklamlar

logo

27 Eylül 2019

İzmir’in gurur takımı

İstanbul’da düzenlenen İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST)’nde, Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampüsü-1 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robotik Takımı Türkiye üçüncüsü oldu.
“Milli Teknoloji Hamlesi” sloganıyla bir araya gelen ve birbirinden değerli takımların yarıştığı İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST)’nde İzmirli öğrenciler damga vurdu. 17-22 Eylül tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havaalanında düzenlenen ve 1 milyon 720 bin kişinin ziyaret ettiği TEKNOFEST’te, Konak Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampüsü – 1 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri büyük bir başarıya imza attı. Milli Eğitim Bakanlığı Robotik Yarışmaları kapsamında “Tasarla-Çalıştır” kategorisinde yarışmaya katılan öğrenciler, 4 gün süren çekişmeli yarışta Türkiye üçüncüsü oldu.
Faaliyetleri Nevvar Salih İşgören Vakfı tarafından da desteklenen, öğretmen Ahmet Gacar danışmanlığında, öğrenciler Ali Semih Görgü ve Sinan Kaçmaz’dan oluşan ekip, başarılarıyla takdir topladı.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın da katıldığı ödül töreninde, takım üçüncülük ödülünü, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar’ın elinden aldı.

Reklamlar
Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?