Kadın Afet Gönüllüleri göreve hazır

Şehzadeler Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisinden (ŞEKAME) Kadınlardan oluşan Kadın Afet Gönüllüleri projesine katılan kadınlar eğitimlerini tamamladı. 10 saatlik eğitimden geçen kadınlar, İlk yardım ve doğal afetler karşısında ilk müdahalede ne yapacaklarını öğrendiler.

afetŞehzadeler Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisinden (ŞEKAME) Kadınlardan oluşan Kadın Afet Gönüllüleri projesi kapsamında başvuran 35 kadın ilk yardım ve afet konularında eğitimlerden geçtiler. Toplamda 10 saat süren eğitimde başvuran gönüllü kadınlar 112 Acil Komuta merkezinde görevli uzmanlar ve AFAD yetkililerinden eğitim aldılar. İki gün halinde gerçekleştirilen eğitimlerde gönüllü kadınlar ilk gün uzmanlardan acil yardım konularında pratik yaparak eğitimlerini aldılar. AFAD görevlilerinin 2. günde verdiği eğitimin sonunda Kadın Afet Gönüllüleri Şehzadeler Belediyesi şantiyesinde yapılan yangın tatbikatını başarıyla gerçekleştirerek eğitimlerini tamamladılar. Kadın Afet Gönüllülerinin acil durum ve doğal afetler karşısında daha bilinçli bir şekilde hareket edeceklerini ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Kadın Meclisimiz, AFAD ve İl Sağlık Müdürlüğümüzün hazırlamış olduğu bu proje kapsamında 10 saatlik eğitimlerini tamamlayan 35 Kadın Afet gönüllüsü bundan sonra oluşa bilecek herhangi bir doğal afet karşısında nasıl davrana bileceklerini en iyi şekilde öğrenmiş oldular. 2 gün boyunca toplada 10 saat süren bu eğitimle alanında uzman olan görevliler tarafından İlk yardım ve afet eğitimi aldılar. Eğitimin son günü Şantiyemizde yapılan yangın tatbikatını başarıyla tamamlayan gönüllülerimiz bundan sonra olaylara çok daha bilinçli bir şekilde müdahale ederek olası can kayıplarının önüne geçmeye çalışacaklardır. Bu eğitimlere katılan tüm gönüllülerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Bu habere de bakabilirisiniz

Yenilenen sulama tesisine büyükşehirden destek

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından sulama kooperatiflerine yardım ve destekler hız kesmeden …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: