SARUHANLI BELEDİYESİ İLE 10 YILLIK KARDEŞ ŞEHİR İLİŞKİSİ BULUNAN KOSOVA’NIN VUSTRİİ KENTİNDEN 30 KİŞİLİK HEYET İLÇEDE İNCELEMELERDE BULUNDU. (BEKİR ÇETİN/MANİSA-İHA)

Kardeş Şehir Vustrii’den Saruhanlı’ya Ziyaret

Saruhanlı Belediyesi ile 10 yıllık kardeş şehir ilişkisi bulunan Kosova’nın Vustrii kentinden 30 kişilik heyet ilçede incelemelerde bulundu.
Aralarında Vustrii İlçe Milli Eğitim Müdürü, Mustafa Venhari İlkokulu Müdürü ile öğretmen ve öğrencilerin de bulunduğu heyet, Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı’yı ziyaret etti.

SARUHANLI BELEDİYESİ İLE 10 YILLIK KARDEŞ ŞEHİR İLİŞKİSİ BULUNAN KOSOVA’NIN VUSTRİİ KENTİNDEN 30 KİŞİLİK HEYET İLÇEDE İNCELEMELERDE BULUNDU. (BEKİR ÇETİN/MANİSA-İHA)
(BEKİR ÇETİN/MANİSA-İHA)

Kosovalı konuklarına öğle yemeği de veren Başkan Yaralı, misafirlerine çeşitli hediyeler sundu. Yaralı, kendisine hediye gönderen mevkiidaşı Vustrii Belediye Başkanı Bajram Mulaku’ya selam ve hediye göndermeyi de ihmal etmedi. Ziyarette İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Işık, Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Mustafa Doğru, Müdür Yardımcısı Ekrem Haras ile okulun öğretmenleri de yer aldı. Saruhanlı Cumhuriyet İlkokulu ile Kosova Vustri Şehri’nin Mustafa Venhari İlkokulu arasında kardeşlik protokolü imzalandı. Protokol gereği Kosova’da Mustafa Venhari İlkokulunda seçmeli olarak haftalık iki ders saati öğrencilere Türkçe dersi verilmesi öngörülüyor.

Saruhanlı Cumhuriyet İlkokulu’nda gerçekleşen protokol imza törenine Kosova Vistru Milli Eğitim Müdürü Musay Terbunya, Mustafa VenhariOkul Müdürü Şükrü Bunyaku, Saruhanlı Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Kaya, Cumhuriyet İlkokulu Müdür Yardımcısı Ekrem Haras ve okul yöneticileri katıldı. Kardeşlik protokolünün imzalanmasına öncülük eden ve aslen Manisalı olan Mehmet Erbil, imzalanan bu protokol ile amaçlarının Kosova’da unutulmaya yüz tutmuş Türkçe dilini yeniden canlandırmak olduğu ifade etti. Saruhanlı Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Kaya ise protokol ile iki kardeş şehrin kültür alışverişi ile birlikte eğitim de de ortak hareket edeceklerini söyledi. Bu projeye destek olan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil’e teşekkür etti. Vistru şehri Mustafa Venhari Milli Eğitim Müdürü Musay Terbunya ise protokol ile pekiştirilen kardeşliğin uzun yıllar sürmesi dileğinde bulundu.

İHA

Bu habere de bakabilirisiniz

Aydın’dan 2 isim Türkiye Finalinde Yarışacak

Manisa’da gerçekleştirilen “Sahne Sırası Sende” isimli Türk Ses Yarışması’nın Ege Bölge Finali’nde sahne alan Aydınlı …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: