Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a yanıt: ”Sen de hırsızların ustasısın”

56f14a036ce43604845cbcad

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin haftalık Meclis grup toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisiyle ilgili sözlerine çok sert cevap verdi. Kılıçdaroğlu, ”Ben Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Bülent Ecevit’in çırağıyım. O zata söyleyin; sen de hırsızların ustasısın” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları:

Hırsızların altına yattılar mı yatmadılar mı? Biliyorum yine kıyameti koparacaklar, Kılıçdaroğlu bunu niye söyledi diye. Kim hırsızların önüne yatarsa karşısında beni bulur.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisi için söylediği ‘Çırak bile olamadı’ sözüne de yanıt verdi.

Ben Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Bülent Ecevit’in çırağıyım. O zata söyleyin; sen de hırsızların ustasısın. Hırsızlık konusunda kimse eline su dökemez.

Kendi hırsızlarını korudular mı korumadılar mı? Hırsızların altına yattılar mı yatmadılar mı? Biliyorum yine kıyameti koparacaklar, Kılıçdaroğlu bunu niye söyledi diye. Kim hırsızların önüne yatarsa karşısında beni bulur.

Sevgili Peygaberimizin güzel bir sözü vardır ‘Ben güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderildim’ der. Ahlak bu kadar önemlidir. Adamına göre muamele değil, eşit muamele istiyoruz biz.

Müslüman yalan söylemez, kul hakkı yemez, israf yapmaz, kibirden sakınır, sözünden sakınır. Çıktılar, camide içki içildi dediler, yalan söylediler. Caminin imamı burada içki içilmedi dedi. Onu sürdüler. Şimdi gel de bunlara Müslüman de.

Kabataş iskelesinde çocuklu bir kadına saldırdılar dediler, ne görüntü ne de başka bir şey var. İslamiyet’te en büyük günah kul hakkı yemektir. Aile boyu yolsuzluk yapmadı mı bunlar? Vatandaşın 5 kuruşuna tenezzül etmedi mi bunlar?

Erdoğan’a çırak yanıtı

Bana çırak diyor. Evet, ben Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Bülent Ecevit’in çırağıyım. O zata söyleyin; sen de hırsızların ustasısın. Hırsızlık konusunda kimse eline su dökemez. Gayet açık söylüyorum. Oturduğu saray haram saraydır.

İnsanlar işsizken, dünyanın parasını verip saray yaptırıyorsun, kaç liraya mal edildi diye sorunca açıklamıyorsun. Hırsızlar çaldıkları parayı açıklamazlar. Bu zat namusu ve şerefi üzerine yemin etti. Hangi gerekçe ile sözünde durmuyorsun?

Davutoğlu’na yanıt

Sayın Davutoğlu ‘edep yahu’ demiş. Bana gönderme yapıyor. Kurallara uyuluyorsa edep de vardır ahlak da. İstanbul’da bu gökdelenler nerden çıktı diyor. Bu adam gerçekten başbakan mı? İstanbul’u 20 küsür yıldır siz yönetiyorsunuz.

Kimin önüne yatarlarsa yatsınlar

Karaman’da bir olay oldu. Dinledim önce hiç sesimi çıkartmadım. Milletvekili arkadaşlarımı Karaman’a gönderim. Soğukkanlılıkla takip edin kimsenin adını ifşa etmeyin dedim. Olay medyada yer aldı ama öyle şeyler oldu ki aklım vicdanım almadı. Bütün AKP camiası, cumhurbaşkanı başbakan bakanlar çocukları değil Ensar vakfını oradaki derneği savunmaya kalktılar. Hiç kimse merak etmesin sonuna kadar o çocukların haklarını biz savunacağız.O kadar ileri gittiler ki emin olun vicdanım asla kabul etmedi. Aileden sorumlu Bakan buna bir kez rastlanmış olması kurumu karalamak için gerekçe olamaz diyor. Bu lafa kimse AKP camiasından itiraz etmiyor. Mütedeyyin samimi Müslüman vatandaşlara sesleniyorum kendi çocuklarını düşünsünler: Kaç kere rastlanmış olması gerekir ki senin vicdanın rahatsız olsun…

İtiraz ettim. Ensar Vakfı’nın önüne neden yatıyorsunuz dedim. Koro halinde protestolar siyah çelenkler. Yahu sen o çelengi götüreceksin Ensar Vakfı’nın önüne koyacaksın. Demeç veriyor bunlar kadını insan olarak değil cinsel obje olarak görüyorlar asıl hastalık burada ruh hastalığı.Bakan bakandır kadın olur erkek olur. Ne yaparlarsa yapsınlar ne söylerlerse söylesinler kimin önüne yatarlarsa yatsınlar sonuna kadar takip edeceğim.

Bu Ensar Vakfı bir sefer ‘ensar’ sözcüğünü çıkarması lazım. Ensar saygı duyduğumuz bir sözcüktür. Korumak demektir Arapçada. Siz ensar diye bir vakıf kuruyorsunuz güzel itirazımız yok. Ancak kurallara uyacaksınız. Olay bir olay değil birden fazla. Sicili bozuk bir vakıf bu. Eğer sicili düzgün olsaydı bizim söyleyeceğimiz bir şey yoktu. Bütün bunların kaynağı insanı insan olarak görmemeleridir. Ben onların dilinden konuştum anlasınlar diye. Koro halinde bağırmaya başladılar. Sandılar ki geri adım atacağız.

Davutoğlu’na 6 soru

Sayın Başbakan’a altı soru soruyorum. Bir, ilk ve orta öğrenimde yurt açma yetkisi sadece MEB’dedir. Bu yetki Ensar ve KAİMDER’e nasıl verildi. Adam gibi soru soruyoruz. İki, bu yurtlar için bugüne kadar bir soruşturma açıldı mı? Madem kaçak. Üç imam hatip okulu müdür yardımcısı, şunu söylüyor: Bizim öğrencilerimiz Ensar ve KAİMDER’in evinde kalırlar. Milli Eğitim Müdürü bu kurumlara ait ev ve yurt bulunmamaktadır. Yalan söylüyor, fotoğrafları var. Bu müdür görevde midir, değil midir? Ensar Vakfı Başkanı, “Bu sapık 5 ay bizle çalıştı, alakası yok” diyor. O da yalan söylüyor. Beş, Türkiye genelinde bu evlerden kaç tane var? Öğretmen soracak, “Çocuklar siz nerede kalıyorsunuz?” Altı, yoksul ailelerin çocuklarının barınması görevi bakanlığa verilmiştir. Bakanlıkl bugüne kadar hiçbir yurt ve barınma evi yapmadı. Paranız mı yok? Bu soruların cevabını bekliyorum.

O meşhur zat var ya. CHP Genel Başkanı’nı muhatap almayacağım. Çok şükür, ağzından o laf çıktı. Muhatap değiliz. Dayanamıyor, yine konuşuyor. Çıkmış sosyal sigortalardan. Sevgili zat. Sen başbakanlık yapmadın mı? Bütün dosyaları inceledin mi? Müfettiş ordusu görevlendirdin mi? 5 kuruş açık bulabildin mi? Bulamadın. Çünkü ben kul hakkı yemem, sen yersin. Meşhur bir yalanı daha var. Batırdı diye. Emeklilik tarihim 1999. Benim dönemimde iki katrilyon, senin zamanında 80 katrilyon borç var. Söyle bakayım, Sosyal Güvenlik Kurumu’nu kim batırdı? Senin bütün kirli çamaşırlarını açığa çıkarmak benim görevim olacak. Hiç meraklanma. Dilini tutamıyor, her türlü hakareti yapıyor. (CNNTürk)

Bu habere de bakabilirisiniz

Kaymakam Çaykara MER Kolejinde incelemelerde bulundu

Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara MER Kolejinde incelemelerde bulunarak okul hakkında bilgi aldı. Okulun eğitimdeki …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: