Korona virüs tedbirlerinin ardından marketlerde son durum

Ülke genelinde alınan korona virüs önlemleri çerçevesinden İçişileri Bakanlığı tarafından marketlere yönelik çıkartılan ek genelgenin ardından, halkın temel ihtiyaçlarını gidermek üzere hizmet veren marketlerde güvenlik tedbirleri en üst düzeyde uygulanıyor.

Özel Haber: Berna Memiş

Korona virüsü ile ilgili son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan 30 büyükşehire yönelik tedbirlerden de nasibini alan Manisa’da halk gerekli olmadıkça sokağa çıkmıyor. Manisa sokakları sessizliğini korurken sadece temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere marketlere akın eden vatandaşlar,  alışveriş yapmak için market genelgesine tam anlamıyla uyan güvenilir marketleri seçiyor.

“TÜM TEDBİRLERİMİZİ ALDIK”

Manisa’nın tanınmış esnaflarından Çağrı Market Sahibi Adem Bıçakçı, güvenlik tedbirlerini en üst düzeyde alarak, bu zor süreçte vatandaşın mağdur olmaması için koronaya direnmeye devam ediyor.  Marketin içerisini gıda yönetmeliğine uygun olarak iki ay etkin olacak şekilde ilaçlatarak koronayla mücadeleye başladıklarını belirten Adem Bıçakçı, “Tüm personelimizle birlikte olağanüstü titiz bir çalışma ile korona tedbirlerini en üst düzeyde uyguluyoruz. Maske, eldiven ve dezenfektan kullanıyor, gelen müşterilerimize de el dezenfektanı veriyoruz. Temizliğimizi daha sık aralıklarla yapıyoruz. Tabi oldukça hassas bir dönem ve gıda alışverişi ise vatandaşın temel ihtiyacı.  Vatandaşla yakın temasta bulunmamaya özen gösteriyoruz. Ancak elbette tüm dünyayı saran korona salgınına karşı, işimiz gereği günde pek çok vatandaşla temasta bulunduğumuzdan ötürü, ne kadar tedbir almış olsak da psikolojik olarak bir korku yaşıyoruz. Bizler için oldukça yorucu ve endişe verici bir süreç” dedi.

“SOSYAL MESAFE KURALLARINA UYALIM”

Market genelgesinin ardından kısa saatlere geçtiklerini söyleyen Bıçakçı, “Market çalışma saatlerimizi genelge çerçevesinde kısıtladık. Kullanım alanımız oranında içeri müşteri alıyoruz. Aslında bizim kullanım alanımız geniş ve en az on müşteri alabiliriz. Fakat biz bu sayıyı dört müşteri olarak belirledik. Diğer müşteriler dışarıda bekliyorlar. Ben özellikle bir şeyi vurgulamak istiyorum. Vatandaşlarımızdan bakanlığın da açıkladığı sosyal mesafe kuralına uymalarını ve esnafımıza bu açıdan yardımcı olmalarını istiyorum. İnşallah bu salgını en kısa sürede atlatır ve sağlıklı günlerimize geri döneriz” dedi.

 

Bu habere de bakabilirisiniz

Alaşehir’de Psikolojik Danışmanlık Merkezi açıldı

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde Psikolojik Danışman Şeküre Bardak tarafından ’Elyesa’ isimli Psikolojik Danışmanlık Merkezi açıldı. Açılışa …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: