Reklamlar

logo

KUKUMAV BAYKUŞU DOĞAYA BIRAKILDI

Hayvansever duyarlı vatandaşlar tarafından Ahtabur Veteriner Kliniği’ne halsiz ve bitkin olarak getirilen yavru kukumav baykuş (Athenenoctua)yapılan ilk müdahalenin ardından Orman ve Su İşleri 4. Bölge Müdürlüğü Manisa İl Şube Müdürlüğüne teslim edilerek İl Şube Müdürlüğü Veteriner Hekimi Engin Bahçeci tarafından gerekli tıbbi müdahalede bulunulmuştur. Tedavi ve rehabilitasyon süreci tamamlanan baykuş doğal hayata uyum sağlayabilecek duruma geldikten sonra doğaya bırakıldı.

Türkiye biyolojik çeşitlilik bakımından Avrupa ve Orta Doğunun en zengin ülkelerinden olup Manisa İli ise bu zenginliği en net gösteren illerdendir. Manisa’da da yaban hayatının korunması amacıyla yapılan çalışmalardan birisi de yaralı ve bakıma muhtaç yaban hayvanlarının tedavi ve rehabilitasyonlarının yapılarak tekrar doğaya kazandırılmasıdır. Zengin fauna varlığının devamlılığı için bir ihtiyaç olan bu çalışmalara, yaban hayatı gelişimine ve gönüllük gösteren kişi, kurum ve kuruluşlarca destek verilmektedir. Toplumumuzda yaban hayatı bilincinin gelişmesi memnuniyet vericidir.

  1. Bölge Müdürlüğü Manisa İl Şube Müdürlüğüne yapılan tüm ihbarları değerlendiren ekipler, yaralı yada bakıma muhtaç yaban hayvanlar hakkında vatandaşların ihbarda bulunması halinde yaban hayvanlarının tedavi edilerek uygun ortamlarda tekrar doğaya kazandırılmasını sağlıyor.

Reklamlar
Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?