Lübnan’da Filistinli lidere suikast

lubnan-da-filistinli-lidere-suikast-6867024

Lübnan’ın güneyindeki liman kenti Sidon’da bombalı araçla düzenlenen saldırıda, ülkedeki El Fetih liderlerinden Fethi Zeydan hayatını kaybetti.

Lübnan’ın başkenti Beyrut’un güneyindeki Sayda  şehrindeki  Filistin mülteci kampı yakınlarında düzenlenen bombalı saldırıda  Lübnan’daki Fetih Hareketi’nin askeri yetkililerinden Fethi Zeydan’ın hayatını  kaybettiği, 4 kişinin yaralandığı bildirildi.

Sidon’daki Miyeh Miyeh Filistin mülteci kampının yöneticisi olan ve ‘Zoro’ lakabıyla tanınan Zeydan’ın öldüğü saldırının, son dönemde radikal İslamcılarla diğer Filistinli gruplar arasında çatışmalara sahne olan Ayn el Hilve Filistin mülteci kampı yakınlarındaki gerçekleştiği açıklandı. Zeydan’ın kampta katıldığı bir güvenlik toplantısı dönüşünde saldırıya hedef olduğu kaydedildi.

fft16_mf6867012

Lübnan güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Fetih hareketinin  askeri yetkililerinden Zeydan, Sayda’daki Filistin mülteci kampı Ayn el-Hilve’nin  girişinde aracına yerleştirilen bombanın infilak etmesi sonucu hayatını kaybetti.  Patlama sonucu 4 kişi de yaralandı.

Zeydan’ın, kampta düzenlenen bir güvenlik toplantısından döndüğü  sırada patlamanın meydana geldiği öğrenildi.

Patlama sonrası olay yerine ambulans ve çok sayıda güvenlik ekibinin  yönlendirildiği ve bölgenin güvenlik şeridi altına alındığı bildirildi.

Saldırının sorumluluğunu henüz üstlenen olmadı.

fft16_mf6867022

Patlamanın olduğu Ayn el-Hilve kampında geçen haftalarda da Filistinli  gruplar arasında çatışmalar yaşanmıştı. Ayn el Hilve, 400 bine yakın Filistinli mültecinin yaşadığı Lübnan’da ki 12 mülteci kampının en büyüğü. (Milliyet)

Bu habere de bakabilirisiniz

Saruhanlı Belediyesi Kur’an kursunda tadilat başlattı

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Saruhanlı Müftülüğüne bağlı olarak Mütevelli Mahallesinde faaliyet gösteren Kur’an Kursu …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: