LYS heyecanı Nazilli’de ilk kez yaşandı

Üniversiteye geçiş sınavlarında 2. aşama olan LYS ilk kez ilçelerde de yapıldı. ÖSYM tarafından belirlenen ilçeler arasında yer alan Aydın’ın Nazilli ilçesinde gerçekleştirilen sınavlar ise öğrenciler başta olmak üzere velilere de büyük kolaylık sağladı.


ADÜ’ye bağlı Nazilli Sümer ve İsabeyli yerleşkelerinde gerçekleştirilen sınavlara katılan binlerce öğrenci sorunsuz bir şekilde ilk günkü sınavlarını tamamladı.
Nazilli-Bozdoğan yolu üzerindeki ADÜ Nazilli Sümer Yerleşkesi’nde sınava girecek olan öğrenciler ve veliler buraya akın etti. Sümer Rekreasyon alanı ve Sümer Yerleşkesi önünde yoğun araç trafiği ve kalabalık veli gurubu nedeniyle ulaşım zaman zaman aksadı. Öğrencilerin 09.45’te sınıflarda hazır olduğu sınav 2 saat 15 dakika sürdü. Sınav sonrasında da yoğun izdihamın yaşandığı yerleşke önündeki bekleyiş öğrencilerin tamamının sınavlardan çıkması ile son buldu.

LYS heyecanı Nazilli’de ilk kez yaşandı

5 oturumda tamamlanacak olan LYS sınavlarının kendi ilçelerinde yapılmasından dolayı çok memnun olduğunu ifade eden Nazilli Anadolu Lisesi mezun öğrencilerinden Meltem Deniz, “Daha önce mezun olan arkadaşlarımız 45 kilometre mesafedeki Aydın il merkezinde sınava giriyordu. Onların sınava girecekleri yere ulaşmadaki sıkıntılarını hep duyuyorduk. Biz şanslıyız ve evimizin bulunduğu yerde sınava girdik. Yol stresi yaşamadık. Sınavım da iyi geçtiği için çok utluyum. Diğer oturumlarda da başarılı olmak için elimden geleni yapacağım” dedi.

LYS heyecanı Nazilli’de ilk kez yaşandı

Veliler de mutlu oldu
Oğlu Murat Şeker’i sınava getiren Durmuş Şeker isimli veli, sınavların Nazilli’de yapılmasından dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Bu oğlumun ikinci sınava girişi. Geçen yıl bir yere yerleşememişti. Bu yıl bir kez daha şansını deniyor. Geçen yıl Aydın’da sınava girmiştik ve bizim için çok zor olmuştu” dedi.

LYS heyecanı Nazilli’de ilk kez yaşandı

Geçen yıl kızını Aydın’da sınava götürdüğünü ifade den veli Günday Kaykal da, “Oğlum Hasan Tuğrul Kaykal’ı Nazilli’de sınava soktuk. Sınavının iyi geçtiğini öğrendik. Bunda Nazilli’de olmamızın etkisinin de olduğunu düşünüyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Bu habere de bakabilirisiniz

Didim’de park bakım ve onarım işleri devam ediyor

Didim Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, kente yeni parklar ve yeşil alanlar kazandırmak için çalışmalarını sürdürürken …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: