Reklamlar

logo

Manisa’da seçim öncesi ipler gerildi!

31 Mart yerel seçimlerine son bir hafta kala Manisa siyasetinde ipler iyice gerildi. Millet İttifakı önceki akşam Nurlupınar Mahallesi’nde coşkulu bir toplantı düzenledi. Miting havasında geçen toplantıda Şehzadeler Belediyesi’ni oldukça sert bir uslupla eleştiren İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz’ın bazı sözleri tepkilere neden oldu.

 

Haber:Berna Memiş

Millet İttifakı Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Orkun Şıktaşlı ve Şehzadeler Belediye Başkan Adayı İsa Özdemir önceki akşam Nurlupınarlılar ile buluştu. İYİ Parti ve CHP yönetiminin tam kadro katıldığı mahalle toplantısında coşku tavan yaptı. Nurlupınarlı vatandaşlar Millet İttifakı adaylarını ellerindeki meşaleler ile karşıladı. Yoğun ve coşkulu kalabalığın heyecanı partili yöneticilerin ve adayların konuşmalarına da yansıdı. İYİ Parti İl Başkanı Hasan Eryılmaz ise konuşmasında kantarın topuzunu kaçırınca olanlar oldu. Eryılmaz’ın konuşması Şehzadeler Belediyesi cephesini adeta alarma geçirdi.  Eryılmaz’ın o sözleri söylediği anın videosunu sosyal medya hesaplarından paylaşan yöneticiler İYİ Parti Manisa İl Başkanı’nı ağır sözlerle eleştirdi.  Bu eleştirilerin altına gelen farklı yorumlar ise tansiyonun iyice yükselmesine neden oldu.

İŞTE ERYILMAZ’IN O SÖZLERİNİN TAMAMI

Hasan Eryılmaz Nurlupınar’ın imar sorunu hakkında konuşurken tam olarak şu ifadeleri kullandı: “Şunu iyi bilelim. Herkes iyi insan olabilir ama her iyi insan iyi belediye başkanı olamaz. Niye bunu diyorum biliyor musunuz? 10 yıldır 15 yıldır sizi oyalıyorlar. Biri geldi imar yaptı. Burası yeşil miydi? Burası değil miydi orası? Öbürü dedi ki; ‘O yapamadı ben ondan daha iyisini yapacağım’ dedi. Sonra ne oldu? Afedersiniz yanlış söylersem beni düzeltin. Biri sizi öbürünün kucağına gönderdi. Öbürü diğerinin kucağına gönderdi. Şimdi elele 10 seneninizi yediler. Buraya elele geliyorlar. Utanma yok”

TONGUÇ: MANİSALILARA HAVALE EDİYORUM

Hasan Eryılmaz’a en sert cevap AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanlığı’ndan istifa ederek Cumhur İttifakı Şehzadeler Kontenjan Belediye Meclis Üyesi Adayı olan Ahmet Tonguç’tan geldi. Ahmet Tonguç, “İYİ Parti İl Başkanı Hasan Eryılmaz dün akşam Nurlupınar mahallesinde bu çirkin ifadelerle, çok edepsiz bir benzetmede bulunmuş. Seçimi kaybettiğinin farkına varınca Manisalı hemşerilerimizle ilgili bu ifadeyi kullanabilecek kadar seviyesini kaybeden İYİ Parti İl Başkanını Manisalılara havale ediyorum. Bu seviyesizliğin bu terbiyesizliğin hesabını önümüzdeki Pazar günü sandıkta vereceksiniz” dedi.

BİLAL DEMİR: YAZIKLAR OLSUN

Ahmet Tonguç’un sosyal medyada yaptığı bu açıklamaya ise ilk yorum Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir’den geldi. Bilal Demir  “Yazıklar olsun size siyaseti ayağa düşürdünüz” yanıtıyla Tonguç’a destek çıktı.

ÇİPİLOĞLU: DÜRÜST OLUN SAMİMİ OLUN

AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Mehmet Emin Çipiloğlu ise yine kendi sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile, “Siyasette seviyeyi bu kadar düşürmek hiç de hoş bir durum değil. Çıkarsınız milletin karşısına yapacaklarınızı anlatırsınız ama yalansız, çamur atmadan. Dürüst olun, samimi olun. Bu aziz milletimiz sizin bu çamur siyasetinize en güzel cevabı 31 Mart’ta verecektir” dedi.

EFENDİOĞLU: ARKADAŞLAR BAŞKANINIZA ANLATIN LÜTFEN

Cumhur İttifakı Şehzadeler Belediyesi 1. Sıra Belediye Meclis Üyesi Adayı Atilla Efendioğlu ise “Belki senin yetiştiğin ortamda mahsuru olmayabilir ama bu şehirde ‘’kucaktan kucağa’’ cümlesinin hoş olmayan bir anlamı vardır. İYİ Parti il başkanının yanında dolaşan Manisalı arkadaşlar başkanınıza anlatın lütfen. Siyaseti nezaketle üretmek için yapmak lazım, Hakaretle küfretmek için değil ” dedi.

 

 

 

 

 

Reklamlar
Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?