MANULAŞ’tan Şoför Kartı Açıklaması

Manisa Büyükşehir Belediyesi iştiraki Manisa Ulaşım A.Ş (MANULAŞ) Genel Müdürü Mehmet Oluklu, Saruhanlı ilçesinde şoför kart olarak bilinen araç içinde kullanılan biletlerin kaldırılmasına ilişkin oluşan kavram karmaşasını ve bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak adına basın açıklaması düzenledi.

 

Manisa Büyükşehir Belediyesi iştiraki Manisa Ulaşım A.Ş (MANULAŞ) Genel Müdürü Mehmet Oluklu, Saruhanlı ilçesinde vatandaşlar tarafından şoför kart olarak bilinen araç içi biletlerin kaldırılmasına ilişkin basın açıklaması düzenlendi. Toplantıya Saruhanlı 19 No’lu Taşıyıclar Kooperatifi Başkanı Ramazan Uzundal’da katıldı.

MANULAŞ’tan Şoför Kart Açıklaması (11)

Şoför kartlarının ilk olarak Soma’da kaldırıldığını belirten Genel Müdür Mehmet Oluklu, “15 Nisan tarihi itibariyle Saruhanlı’da uygulama başladık. Özellikle kooperatif başkanı arkadaşlarımızdan bu kartların iptali konusunda taleplerin yoğunlaşması sebebiyle gündeme alınmıştır. Daha sonra Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e bu talepleri bir toplantı da ilettik. Böyle bir talep olduğunu ve arkadaşların mağdur olduğunu belirttik. En büyük nedenlerden bir tanesi de şoför arkadaşlarımızın parayla haşır neşir olması dolayısıyla suiistimale açık olması ve kooperatif yöneticilerinin  en çok yakındığı konulardan bir tanesi olmasıydı. Diğer kartlara göre tabi daha pahalı bir taşımacılıktı. Dolayısıyla kaldırılırken de bu da düşünüldü. Tabi bu kararlar alınırken dün aldık bugün uygulamaya geçelim değildir” diye konuştu.

MANULAŞ’tan Şoför Kart Açıklaması (10)

‘Titiz Bir Çalışmayla Kararlar Alınıyor’

Otobüs içlerine duyurular asarak vatandaşı bilgilendirdiklerinin altını çizen Oluklu, “Başkanımız talimatı verdikten sonra yaklaşık 1 buçuk ay içerisinde araç içlerine vatandaşların konuyla ilgili bilgilendirilmesi amacıyla duyurular astık.  Araç içlerinde duyurular halen duruyor. Soma’da dahi duyurular araç içlerinde yer alıyor. Bir buçuk aydır ilanlarla da bilgisini vatandaşlarımıza verdik. İlçe merkezlerine gelip kart basım merkezlerine gelmelerini ve kartlarını alabileceklerini belirttik. Saruhanlı 15 Nisan tarihine kadar kart basım ortalamaları 3 noktada 104 kart basılmıştır. Şoför kartı yürürlükten kalktıktan sonra ise yaklaşık 2 bin kart basılmıştır. Aradaki farkları görüyorsunuz. Evet, ilk gün sıkıntı yaşandı ama gelmiş olduğumuz noktada 3 yerde 2 bin civarında kart basıldı. Saruhanlı’da Manisa kart basım oranı toplam da 10 bin 236 kart basılmıştır. Yani bunlar gelişi güzel alınmış kararlar değildir. Yapılan her uygulamanın öncesini titizlikle inceleyerek karar vermekteyiz” dedi.

MANULAŞ’tan Şoför Kart Açıklaması (5)

‘Kart Basım Aracı Yaşlı ve Hastaların Ayağına Gidecek’

Oluklu, “Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda arkadaşlarımız seyyar kart basım aracı kurarak Saruhanlı ilçesinde dolaşarak yaşlı, hasta olan vatandaşlarımızın ayağına giderek bu hizmeti verecekler. Bu uygulamamız ihtiyaç duyulan her ilçede yapılacaktır. Bizim öncelikli amacımız vatandaşa hizmet etmektir” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu habere de bakabilirisiniz

Feci kaza anı güvenlik kamerasına yansıdı

Manisa’da 1 kişinin öldüğü 3 kişinin de yaralandığı trafik kazası bir benzin istasyonunun güvenlik kamerası …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: