Marmaris’te kano şenliği düzenlendi

Muğla’nın Marmaris ilçesine Bağlı Bzoburun Mahallesi’nde 2’ncisi düzenlenen kano şenliği yarışmasında öğrencilerle yetişkinler yarıştı.

Marmaris’te kano şenliği düzenlendi

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kano Şenliği’ne Bozburun, Söğüt ve Selimiye mahallerinden öğrenci ve yetişkinler katıldı. Oldukça zevkli ve çekişmeli geçen müsabakaların ardından dereceye girenlere kupa ve madalyaları verildi. Organisayonu düzenleyen Bozburun ilköğretim Okulu Müdürü Mehmet Şahin etkinlik ile ilgili şunları söyledi:”Üç tarafı denizlerle çevrili güzel ülkemizin bu bölgesinin insanlarının denizden geçimini sağlaması,yıllardır ekmeğini denizden kazanması ve yeni yetişen nesilin de deniz ile ilgili faaliyetlere ilgi duymasından dolayı böyle bir etkinlik düzenlemeyi gerekli gördük.

Denize sıfır bir okul olarak,velilerimizin hemen hemen hepsinin denizle ilgili işlerle ilgilenmesi, teması deniz olan ve MEB hedefleriyle uyuşan bir organizasyona yönelmemizi sağladı.Gecen yıl ilkini ve bu yıl 2.sini gerceklestirdik.Gecen yıla göre katılım yüksekti. Programda olmamasına rağmen bayan veliler ve bayan sivil vatandaşlar da yarışmak istedi”

Bu habere de bakabilirisiniz

İzmir’de orijinal Atatürk eserleri sergisi

Medicana International İzmir Hastanesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili yaklaşık …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: