Maski Kartlı Sayaçlar İçin Laboratuvar Kuracak

f2cae850-0601-4420-b457-130f160920dfManisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü vatandaşlara daha iyi hizmet sunabilmek için çalışmalarına devam ediyor. MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran ve Abone İşleri Daire Başkanı Sevinç Deniz, Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğünü ziyaret etti. Ankara’da, kartlı su sayaçları ile ilgili vatandaşlara daha kaliteli hizmet sunmak adına kurulacak laboratuvar için incelemelerde bulunuldu.

 

 

 

 

 

 

c94da79f-e2a5-4d48-85b8-46af86465516Kamuoyunda çıkan haberlerin aksine, kartlı su sayacına geçen aboneler su ücretini yüzde 10 indirimli kullanarak büyük avantaj sağlıyor. Kayıp-kaçak bedelinin önüne geçilmesini de sağlayan ve vatandaşa birçok kolaylık sunan kartlı su sayacı ile ilgili olarak MASKİ Genel Müdürlüğünün çalışmaları da aralıksız olarak sürüyor. Bu kapsamda, su sayaçlarına gelebilecek abone şikayetleri için donanımlı bir laboratuvar kurulması adına çalışmalar başladı. İncelemelerde bulunmak ve bilgi almak amacıyla MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran ve Abone İşleri Daire Başkanı Sevinç Deniz, Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğünü ziyaret etti. Ziyarette ASKİ Abone İşleri Daire Başkanı Nevzat Kabakçı ve Sayaç Sökme Takma Şube Müdürü Makbule Çalışkan ile görüşüldü.

b228bbf4-8bd4-41ca-8a07-1f7672238b16

 

 

İnceleme sonrası ön etüd çalışması yapıldı

Kurulduğu günden bu yana vatandaşların kaliteli hizmet alması için sürekli olarak proje üreten MASKİ Genel Müdürlüğü, bu kez de kartlı su sayacı kullananların mağdur olmaması için yeni bir çalışma başlattı. Proje kapsamında, sayaçlarda oluşabilecek sıkıntıları çözüme kavuşturmak için Manisa’da istasyon ve laboratuvar kurulması için dur durak bilmeden çalışılıyor. Bilgi alışverişinde ve incelemelerde bulunmak amacıyla, Ankara’da ASKİ’ye bağlı istasyon ve laboratuvar ziyaret edildi. İnceleme sonrasında kurulacak olan tesisler için ön etüd çalışması yapıldı. Ziyarette ayrıca sayaçlara yapılan ayarlar, sayaç açma-sökme konuları hakkında da görüş alışverişinde bulunuldu.

 

 

faf17205-8a31-4bec-8a7c-62647544ac2fHizmet için çalışıyoruz

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran, ASKİ Genel Müdürlüğüne yaptıkları ziyaret sonrası açıklamalarda bulundu. Başaran, “MASKİ’nin kurulmasının üzerinden 2 yıl geçti. Bu süreçte yoğun bir tempoda çalışmaya başladık ve çalışmaya da devam ediyoruz. Çünkü biz Manisalı vatandaşların sıkıntı yaşamaması için sürekli olarak proje üretiyoruz ve bu projelerimizi hayata geçiriyoruz. Bildiğiniz gibi Türkiye genelinde tüm Büyükşehir Belediyelerinin kullandığı ve hem vatandaşa hem ekonomiye katkı sağlayan kartlı su sayacı sistemi uygulamasını Manisa’da da başlattık. Vatandaşlarımıza hizmet etmek için çalışıyoruz. Bu nedenle vatandaşların sıkıntı yaşamaması adına sayaçlarda yaşanabilecek abone şikayetleri için bir laboratuvar kurmaya karar verdik. Bunun için Ankara’da ASKİ Genel Müdürlüğünü ziyaret ettik. Oldukça verimli geçen ziyarette önemli bilgiler aldık. Aynı zamanda hayata geçireceğimiz laboratuvar ile ilgili incelemelerde bulunduk ve ön etüd çalışmamızı tamamladık” dedi.

 

Bu habere de bakabilirisiniz

Aliağa’da nar ekşisi kazanları kaynamaya başladı

İzmir’in Aliağa ilçesinde başlayan nar hasadı ile birlikte elde edilen organik nar ekşisi yapımına başlandı.Sanayi …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: