MASKİ TÜM BİRİMLERİ İLE ÇALIŞIYOR

512A0535_1600x1056Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Çevre Kontrol ve Koruma Dairesi Başkanlığı, endüstriyel atık suların doğal ortama zarar vermemesi için çalışmalarını sürdürüyor. MASKİ mühendisleri çevre denetimi kapsamında yaptıkları incelemelerde aldıkları numunelerin bir bölümünün testini anında yapabiliyor.

Tüm ekipleri ile Manisa’nın çehresini korumaya yönelik çalışmalarını sürdüren MASKİ, endüstriyel atık suların kanalizasyon hattına karışmasını önlemek için kontrollerini aralıksız olarak sürdürüyor. Endüstriyel atık su oluşturan fabrikalara, yönetmelik gereği arıtma tesisi kurulmasını isteyebilen MASKİ Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, tesislerdeki değerleri sürekli takip altında tutuyor. Belirli aralıklarla çalışmalarını gerçekleştiren ekipler alınan numunelerin testlerinin bir bölümünü bölgede yapabiliyor. Bu kapsamda özel bir firmada yapılan kontrolleri, Çevre Mühendisi Burcu Arslan ile yetkili numune alma kimlik kartına sahip Çevre Mühendisi Berkan Cengiz ve Kimya Mühendisi Mehmet Bircan gerçekleştirdi. Sahada aldıkları atık suyun PH değerini ölçen ekipler daha kapsamlı bir kontrol için aldıkları numuneleri mühürleyerek MASKİ 512A0492_1528x1200laboratuvarlarına gönderdi.

“Vatandaşlarımızın daha sağlıklı bir çevrede yaşaması için uğraşıyoruz”

512A0365_1575x1050Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ulvi Kaynak, şehrin ve vatandaşların çevre kirliliği yüzünden zarara uğramamaları için çalıştıklarını ifade etti. Kaynak, “Ekiplerimiz düzenli olarak Manisa genelindeki fabrikalardan çıkan atık suların kanalizasyon hattına karışmasını önlemek için çalışmalarını sürdürmekte. Endüstriyel atık su üreten işletmelerin çevreye zarar vermemesi için mühendislerimiz düzenli olarak testler yapıyor. Çıkan sonuçlara göre de yaptırımlarımızı uyguluyoruz. Elimizdeki imkanlarla vatandaşlarımızın daha sağlıklı bir çevrede yaşaması için uğraşıyoruz” dedi.

Bu habere de bakabilirisiniz

Manisa’da FAO Projesi meyvelerini vermeye başladı

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü Türkiye Temsilciliği ile Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: