MASKİ’de hayat kurtaran eğitim

MASKİ Genel Müdürlüğü personeli, temel ilk yardım eğitimi aldı. Genel Müdür Coşkun, acil durumlardaki yanlış bir müdahalenin insan hayatına mal olabileceğinin altını çizdi.

MASKİ’de hayat kurtaran eğitim

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, acil durumlarda personelin daha bilinçli hareket etmesi amacıyla temel ilk yardım eğitimi düzenledi. İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından MASKİ İkiz Kuleler Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitime; MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Bilgen, İlçe Hizmetleri Daire Başkanı Hayri Okkalı, İş Güvenliği Şube Müdürü Mesut Kuşçu ve personel katıldı. Eğitimde; MOSB – MED eğitmenleri Ayşen Yılmaz ve Behiye Akkaya tarafından kaza ve acil durumlara müdahale teknikleri uygulamalı olarak personele anlatıldı.
Eğitimde; MASKİ personeline ilk yardım ile ilgili genel bilgiler aktarıldı. Günlük hayatta yaşanabilecek yaralanmalar ve uygulanan acil müdahale teknikleri personele uygulamalı bir şekilde gösterildi. Eğitim sayesinde çalışanlar; yaralanmalar, yanık, donma, sıcak çarpması, bilinç bozuklukları, boğulma, zehirlenme ve hayvan ısırması gibi konularda ilk yardım bilgisi edindi.

MASKİ’de hayat kurtaran eğitim

‘Her insan tarafından bilinmesi gerekir’
MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, kardeşlik ve dostluk duygularının pekiştiği mübarek Ramazan ayında herkesin ibadetlerinin kabul olması dileğiyle konuşmasına başlayarak, “İlk yardım, her insan tarafından bilinmesi gerekli bir konudur. Böyle önemli bir eğitime birlikte çalıştığımız tüm arkadaşlarımızın katılmasını gönülden arzu ediyorum. İnsan sağlığının ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Çünkü hiç umulmadık bir anda ailemizin veya çevremizdeki insanların zarar gördüğü acil durumlar ile karşı karşıya gelebiliriz. Yapılacak en ufak bir yanlışlık insan hayatına mal olabilir. Bundan dolayı ilk yardım ile ilgili bilgi sahibi olmak hepimizin en başta gelen vazifelerindendir. Eğitimin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Bu habere de bakabilirisiniz

Müftü Soykök’ten, Vali Karadeniz’e Mevlid-i Nebi daveti

Manisa İl Müftüsü Mustafa Soykök ve müftü yardımcıları, Vali Yaşar Karadeniz’i ziyaret ederek “Peygamberimiz ve …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: