MASKİ’den Deliçoban’a içme suyu arıtma tesisi

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, il genelindeki içme suyu kalitesini arttırma çalışmaları kapsamında Gördes’in Deliçoban Mahallesi’ne içme suyu arıtma tesisi inşa edecek.MASKİ’DEN DELİÇOBAN’A İÇME SUYU ARITMA TESİSİ (1)_1600x900

MASKİ Genel Müdürlüğü, Manisa’nın 17 ilçesinde yaşayan vatandaşlara daha kaliteli içme suyu temin etmek için mahallelere içme suyu arıtma sistemleri inşa ediyor. Bu amaçla MASKİ, Gördes ilçesine bağlı Deliçoban Mahallesi’ne de yeni bir arıtma tesisi kazandıracak.  Saatte 18 metreküp içme suyu arıtacak tesise enerji sağlayacak olan sistem için çalışmalara başlandı. İçme Suyu Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen işlemler kapsamında, arıtmaya ait enerji projesine yönelik ölçümler yapılarak, arazi çalışmaları tamamlandı. Büyükşehir Belediyesi Gördes Koordinatörü Alp Safa Gökkaya ve MASKİ Gördes Sorumlusu Türker Kesici, Deliçoban Mahalle Muhtarı Refik Öztürk ile birlikte mahallede gerçekleştirilen çalışmaları yakından takip etti.

MASKİ’DEN DELİÇOBAN’A İÇME SUYU ARITMA TESİSİ (2)_1600x900

“Daha sağlıklı su içeceğiz”

Deliçoban Mahalle Muhtarı Refik Öztürk, mahallelerine ulaşan hizmetlerden memnun olduklarını ifade etti. Muhtar Öztürk, “Mahallemizde mevcut bir sondajımız vardı. Geçtiğimiz yaz ayı içerisinde MASKİ tarafından yeni bir sondaj kuyusu daha açıldı. Yetkililer gelip inceledi, bu sondajların arıtmaya bağlanmasıyla daha sağlıklı su içeceğimizi söylediler. Çalışmalar başladı. İnşallah en yakın zamanda sondajlarımız bağlanacak. Onun dışında mahallemizde altyapı çalışmalarımız da yapılıyor. Bu çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne ve MASKİ’ye teşekkürlerimi iletiyorum” diye konuştu.

Bu habere de bakabilirisiniz

Feci kaza anı güvenlik kamerasına yansıdı

Manisa’da 1 kişinin öldüğü 3 kişinin de yaralandığı trafik kazası bir benzin istasyonunun güvenlik kamerası …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: