Öğrenciler okul kantinlerinde satışa serbest ürünlere ilgi gösteriyor

Aydın’da 2016-2017 öğretim yılından itibaren kriterleri yeniden belirlenen okul kantinlerinde satışı yapılan gıda ve içeceklere öğrenciler ilgi gösteriyor.

Öğrenciler okul kantinlerinde satışa serbest ürünlere ilgi gösteriyor

Aydın Cumhuriyet Anadolu Lisesinin kantin işletmecisi İbrahim Ertekin, öğrencilerin okul kantinlerinde satışa serbest ürünlere ilgi gösterdiklerini belirterek, 2011’deki ilgili genelgeye göre yasaklar listesini genişleten yeni genelge, Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB’) bağlı bütün özel ve resmi okul ve kurumları bağladığını belirterek, genelge, kantin, yemekhane, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi yerlerin taşıması gereken gıda güvenliği ve hijyen şartlarını da tanımladığını, satışı uygun gıdaların da belirlendiğini ifade etti.

Kantinlerle ilgili bakanlıkça belirli periyotlarda denetimlerin yapıldığını belirten Ertekin, “Yeni genelgeye göre, meyveler, çiğ tüketilebilen sebzeler, salatalar, kuru meyveler, kuruyemişler, içme suyu, pastörizeli süt-peynir, taze sıkılmış meyve ve sebze suyu, yoğurt, ayran, günlük haşlanmış yumurta, çeşnili ekmekler, tam buğday ekmeği, tam buğday unlu ekmek, karışık tahıllı ekmek gibi ürünlerden yapılan, yumurta veya beyaz peynir, turşu hariç taze domates, havuç, marul, biber gibi sebzelerle yapılan sandviçler, doğal mineralli su, şekersiz gıdalara da izin veriliyor” diye konuştu.

Bu habere de bakabilirisiniz

Aydın-İzmir otobanında can pazarı

Aydın-İzmir otobanında meydana gelen kazalar nedeniyle adeta can pazarı yaşandı. Yağış sonrası kayganlaşan yolda kamyonun …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: