Reklamlar

logo

Özgür Özel’den 23 Nisan’da anlamlı mesaj

 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Özel mesajında yapılan Anayasa değişikliğine de vurgu yaparak;‘97 yıl önce yakılan ve bugün yolumuzu aydınlatan kurtuluş ışığını söndürmeye kimsenin ve hiçbir uygulamanın gücü yetmeyecektir. Eninde sonunda kazanan elbette ulusal egemenlik, demokrasi ve cumhuriyet olacaktır.Hiç bir zaman son bulmayacak bayramımız, kuruluşumuzun, kurtuluşumuzun ve bağımsızlığımızın adı 23 Nisan Kutlu Olsun.  Yaşasın 23 Nisan, Yaşasın çocuklar.’dedi.

Özel’in mesajı şöyle:

Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 97. kuruluş yıldönümünü ve tüm dünya çocuklarına Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.23 Nisan tarihi, esaret altına alınmak, pranga vurulmak istenen milletimizin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, demokrasiyi ve parlamenter sistemi kabul ettiği bir milattır.

23 Nisan, ulusal egemenliği baş tacı yapacak kadar halkına güvenen, egemenliği Saray’dan alıp halka devreden, egemenliğin tek tek her bir ferdi ile ulusa ait olduğuna inanan büyük bir ruhun eseridir.

Bugün ise, egemenliği halktan alıp Saray’a devreden Anayasa Paketine imza atanlar, paketin Meclis’ten geçmesine ortak olanlar ve nihayetinde 16 Nisan’da yapılan referandumda millet iradesini hile ile hurda ile gasp edenler el birliğiyle geleceğimizi bir kişinin hırsına teslim etmişlerdir.

Ancak herkes şunu bilmelidir ki; bizler Meclis iradesinin yani millet egemenliğinin, her ne olursa olsun bu şekilde işlevsizleştirmesine, yok sayılmasına asla ve asla müsaade etmeyeceğiz!97 yıl önce yakılan ve bugün yolumuzu aydınlatan kurtuluş ışığını söndürmeye kimsenin ve hiçbir uygulamanın gücü yetmeyecektir.

Cumhuriyetin kazanımlarından aldığımız bu güç, birilerinin nafile çabalarını boşa çıkaracak ve eninde sonunda kazanan ulusal egemenlik, demokrasi ve cumhuriyet olacaktır. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir ve ilelebet öyle kalacaktır!

Bugün bir kez daha Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü,  ilk meclisimizin tüm üyelerini ve milli egemenliğimizin kahramanlarını rahmet, minnet ve özlemle anıyor,  Atatürk’ün biricik kıymetlileri çocuklarımızın bu en anlamlı bayramını kutluyor, tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyorum.

Hiç bir zaman son bulmayacak bayramımız, kuruluşumuzun, kurtuluşumuzun ve bağımsızlığımızın adı 23 NİSAN KUTLU OLSUN…

Yaşasın 23 Nisan, Yaşasın çocuklar…!

 

 

Reklamlar
Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?