PEYGAMBER EFENDİMİZ YUNUSEMRE’DE ANILDI

6 (1)_2000x1210Yunusemre Belediyesi Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Manisa Polis Evi’nde program düzenledi. Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Yıldırım’ın konuşmacı olduğu programda Yıldırım, peygamber efendimizi ve güzel ahlakını anlattı.

1_2000x1138

Yunusemre Belediyesi Kutlu Doğum Haftası’nda konferans düzenledi. Manisa Polis Evi’nde gerçekleştirilen programda Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Yıldırım peygamber efendimizi ve güzel ahlakını ve peygamberimizin nasıl ibadet ettiğini anlattı. Etkinliğe Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve eşi Dr. Melek Çerçi, Belediye Başkan yardımcıları Ramis Şiyak, Şule Uygur ve Mustafa Dandin, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir, Belediye Meclis üyeleri, AK Parti Yunusemre İlçe Teşkilatı üyeleri, Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan ve yürütme kurulu üyeleri, CBÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Güç, Yunusemre İlçe Müftüsü Şakir Kırkız, Manisa Vergi Dairesi Başkanı Yılmaz Çakan, Yunusemre Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Uzm. Dr. Ümit Atman, daire müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

DSC_0123_2000x877

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, konferans öncesi yaptığı konuşmada Kutlu Doğum Haftası’nın önemli ve manevi günlerden biri olduğunu kaydetti. Başkan Çerçi, “Peygamber efendimiz, insanların yoldan çıktığı, iyi ile kötüyü ayırt edemez duruma geldiği bir dönemde, alemlere rahmet olarak gönderilmiştir. Kanla, gözyaşıyla, acı ve zulümle sarsılan insanlığın bu gününde, O’nun ebedi mesajını sevgiyi, barış ve merhameti hatırlamasını istiyoruz. Dolayısıyla bu günler önemli günler” diye konuştu.

Prof. Dr. Mustafa Yıldırım ise dünyada İslam dine karşı hüküm süren düşmanlığa dikkat çekerek şunları söyledi: “Peygamberimiz putları yok etti ve tevhidi gerçekleştirdi. İnancınızda tevhit varsa o zaman toplumumuzda vahdet vardır. Batılılar Müslüman düşmanı değildir, batılılar tevhit düşmanıdır. Batının sevmediği tek bir Allah’a inanç etrafında olan müslümanlardır. Peygamberimizin Kutlu Doğum haftası vesilesiyle Rabbim gönüllerimizi birleştirsin” dedi.

Etkinliğin sonunda Başkan Çerçi, Mustafa Yıldırım’a Çiçek takdim ederken; vatandaşlara da kırmızı gül dağıtıldı.

DSC_0157_2000x1335

Bu habere de bakabilirisiniz

Feci kaza anı güvenlik kamerasına yansıdı

Manisa’da 1 kişinin öldüğü 3 kişinin de yaralandığı trafik kazası bir benzin istasyonunun güvenlik kamerası …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: