“PYD, PKK ile bağlantılı bir örgüttür”

5708c1c4a781b629a48cf525Amerika Birleşik Devletleri’nin PYD konusundaki tutumuna bir tepki de İngiltere’den geldi. “Hakan Çelik ile Hafta Sonu” programına konuk olan İngiltere Büyükelçisi Richard Moore, terör konusu ve Suriye başta olmak üzere önemli konularda açıklamalarda bulundu.

PKK ile mücadelede Türkiye’nin en güçlü dostunun İngiltere olduğunun altını çizen Richard Moore, “Bu konuda tavrımız net; PKK bir terör örgütüdür. PYD’de onunla bağlantılıdır. PYD’nin ofisine giderseniz orada Abdullah Öcalan portreleri görürsünüz” dedi. Ülkesinin PYD’ye herhangi bir yardımda bulunmadığına da değinen Büyükelçi Moore, “DAEŞ ile savaştıkları için sadece hava desteği verilmiş olabilir” dedi.

İngiltere Büyükelçisi Richard Moore programda, Can Dündar ve Erdem Gül davasını izleyen konsoloslar hakkındaki görüşlerini de dile getirdi. Moore; “Konsoloslar basın özgürlüğü konusunda çok önemli olan bir davaya gözlemci olarak katıldı. Bu yaptıkları Viyana sözleşmesini uygun bir diplomatik faaliyettir. ‘Selfie’ çekmekse artık herkesin kullandığı bir sosyal medya olayı. Bunu normal karşılamak gerekir” dedi. (Kaynak:CNNTürk)

Bu habere de bakabilirisiniz

İzmir’de yeni Covid-19 tedbirleri

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger başkanlığında toplanan İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu, Covid-19 ile mücadele kapsamında, …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: