RECEPLİ’YE SOĞUK HAVA DEPOSU

1 (4)Yunusemre Belediyesi, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’yle imzaladığı protokol kapsamında Recepli Mahallesi’nde belediyeye ait olan alana soğuk hava deposu inşa edilecek ve vatandaşların kullanımına sunulacak.

Yunusemre Belediyesi İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile üreticilerin büyük sıkıntısını giderecek bir protokole imza attı. Belediye başkanlık makamında gerçekleştirilen imza törenine Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Başkan Yardımcısı Mustafa Dandin ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hasan Çebi katıldı. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hasan Çebi, Yunusemre Belediyesi ile kırsal anlamda çalışmalarda bulunmak amacıyla işbirliği içerisinde olduklarını kaydederken;  desteklerinden dolayı Başkan Çerçi’ye teşekkür etti. Recepli Mahallesi’nde soğuk hava deposu yaptırdıklarını belirten Çebi, “Üreticilerimize yardımda bulunmak amacıyla  belediyemiz ile işbirliği imzalıyoruz. Çiftçilerimize şimdiden hayırlı olsun diyoruz. Recepli mahallemizdeki üreticilerimize hayırlı olsun” dedi.

1 (6)RECEPLİLİ ÜRETİCİLERİ SEVİNDİREN PROTOKOL

Belediye Başkanı Çerçi de protokole ilişkin yaptığı açıklamada hedeflerinin Yuntdağı’nı tarım ve besiciliğin merkezi haline getireceklerini anlatarak, “Recepli Mahallemizde Belediyemize ait taşınmaz üzerine inşa edilecek soğuk hava deposu ile ilgili protokol imzaladık. Protokol gereğince bizim mülkümüze ait alana tahsis yapılacak ve vatandaşlarımızın kullanımına sunulacak. Yunusemre Belediyesi olarak kırsal kalkınmayı destekliyoruz. Organik tarım, hayvancılığı geliştirme, süt toplama merkezleri, fidan dağıtımları ve üreticilerimizin kırsal anlamda eğitim verilmesi ile ilgili çalışmalarda bulunuyoruz. Üreticilerimize yönelik çalışmalarda bulunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Bu habere de bakabilirisiniz

Müftü Soykök’ten, Vali Karadeniz’e Mevlid-i Nebi daveti

Manisa İl Müftüsü Mustafa Soykök ve müftü yardımcıları, Vali Yaşar Karadeniz’i ziyaret ederek “Peygamberimiz ve …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: