DCIM100MEDIADJI_0009.JPG

SADECE MANİSA DEĞİL, EGE BÖLGESİ DE KALKINACAK

MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Manisa merkeze inşa edilen atıksu arıtma tesisi hızla yükseliyor. Yüzde 65 oranında tamamlanan tesisin çökeltme havuzlarındaki imalatta sona gelindi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, ekolojik dengenin korunmasına yönelik yürüttüğü çalışmalarla Manisa’ya yeni bir gelecek inşa ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında, Manisa merkeze 59 milyon TL yatırım bedeli ile inşa edilen atıksu arıtma tesisi hızla yükseliyor. Yüzde 65 oranında tamamlanan tesis, Manisa’nın yüz akı yatırımlarından biri olacak. Tesiste; çökeltme havuzlarının betonarme imalatları devam ederken giriş yapısı, kaba ızgara ve terfi merkezi ünitelerinde kazı çalışmaları yapılıyor. Trafo, blower ve çamur susuzlaştırma binalarında ise kaba inşaat noktalandı.

DCIM100MEDIADJI_0042.JPG

Manisa’ya hayat verecek

MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Manisa’ya hayat verecek olan Manisa merkez atıksu arıtma tesisinin inşaat süreci ile ilgili açıklamalarda bulunarak Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ergün’ün sadece Manisa’yı değil Ege Bölgesi’ni de kalkındıracak projelere imza attığını söyledi. Coşkun, “Evsel nitelikli atıksuların doğal ortama zarar vermesini önlemek adına 59 milyon TL yatırım bedeli ile Manisa merkeze inşa ettiğimiz tesisteki çalışmalar hızlı bir şekilde ilerliyor. İlk etapta 2026 yılına kadar hizmet verecek olan tesisimizde, günde 80 bin metreküp atıksuyu arıtacağız. 2026 yılında yapılacak revizyon sonrasında da tesisin 2050’ye kadar hizmet vermesi sağlanacak. Böylece Manisamızın geleceğini garanti altına alacağız. Tesisimizin Manisa’ya hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

DCIM100MEDIADJI_0054.JPG

Bu habere de bakabilirisiniz

Tufan Başkan’dan Ümit Özdağ’a sert tepki

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, ManisaTürk’ten Berna Memiş’in sorularını yanıtladı. İyi Parti Yunusemre …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: