MANİSA’NIN SALİHLİ İLÇESİNDE KISA ADI TSO OLAN TİCARET VE SANAYİ ODASI ÜYELERİ, ZİRAAT BANKASI VE DENİZBANK’TAN 150 BİN TL’YE KADAR UYGUN FAİZLİ “NEFES KREDİSİ” KULLANABİLECEK. (BEHZAT AKCAN/MANİSA-İHA)

Salihli TSO nefes kredisinin limitini 150 bin TL’ye çıkardı

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri, Ziraat Bankası ve Denizbank’tan 150 bin TL’ye kadar uygun faizli “Nefes kredisi” kullanabilecek.

MANİSA’NIN SALİHLİ İLÇESİNDE KISA ADI TSO OLAN TİCARET VE SANAYİ ODASI ÜYELERİ, ZİRAAT BANKASI VE DENİZBANK’TAN 150 BİN TL’YE KADAR UYGUN FAİZLİ “NEFES KREDİSİ” KULLANABİLECEK. (BEHZAT AKCAN/MANİSA-İHA)
MANİSA’NIN SALİHLİ İLÇESİNDE KISA ADI TSO OLAN TİCARET VE SANAYİ ODASI ÜYELERİ, ZİRAAT BANKASI VE DENİZBANK’TAN 150 BİN TL’YE KADAR UYGUN FAİZLİ “NEFES KREDİSİ” KULLANABİLECEK. 

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin KOBİ’leri ekonomik anlamda rahatlatmak için başlattığı Nefes Kredisi uygulamasında limitleri artırdı. 1 milyon TL katkı ile 12 milyon 400 bin TL’lik bir kaynak yaratılmasını sağlayan Salihli TSO, daha önce 50 bin TL olarak ilan ettiği Nefes Kredisi limitini, üyelerden gelen yoğun istek üzerine 150 bin TL’ye çıkardı.

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, ekonomide olumsuz gelişmelerin üst üste yaşandığı günümüzde, esnaf, tüccar ve sanayicinin işlerini devam ettirebilmek için büyük bir mücadele verdiğini kaydetti. Yaşanan sıkıntıları bir nebze de olsa azaltmak için, TOBB’un başlattığı “Nefes Kredisi” uygulamasına Oda Meclisi olarak destek verdiklerini ve bütçeden 1 milyon TL’lik kaynak oluşturduklarını ifade eden Yüksel, oluşturulan 12 milyon 400 bin TL’lik kaynağın tamamının kullanılabilmesi ve plasmanların dağıtımının sağlanabilmesi için limiti 150 bin TL’ye çıkarmaya karar verdiklerini kaydetti. Yüksel şu bilgileri verdi: “TOBB’un T.C. Ziraat Bankası ve Denizbank A.Ş. ile yaptığı protokole biz de 1 milyon TL ile katıldık. Yıllık yüzde 9.90, aylık yüzde 0,825 faiz oranı ile üyelerimiz bu iki bankadan kredi kullanabilecek. Üst limiti daha önce 50 bin TL olarak ilan etmiştik. Üyelerimizden gelen yoğun talep üzerine limiti 150 bin TL’ye çıkarmaya karar verdik. Günümüz koşullarına göre oldukça iyi bir faiz oranı imkanı sağlanıyor. Salihli, Kula ve Selendi’deki Ziraat Bankası ve Denizbank şubelerinden kredisi başvurusu yapılabilir.”

İHA

Bu habere de bakabilirisiniz

Yangına karadan müdahale devam ediliyor

Manisa’nın Gördes ilçesinde öğle saatlerinde çıkan orman yangını devam ederken, havanın kararması nedeniyle helikopterlerin müdahale …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: