Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur:

Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur, “Saruhanlı da 58 bin dekar arpa ve buğday ekili arazi bulunuyor. Sağanak yağışlar tahıl arazilerinde de büyük zarara neden oldu. Bunun yanında sıcaklarda tahıllarda yanmalara neden olmuş” dedi.

Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur:

Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde geçtiğimiz günlerde meydana gelen sağanak yağışlar sonrası Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur, meydana gelen zararları tespit etmek için arpa ve buğday ekili arazilerde inceleme yaptı. Yaptığı incelemelerden sonra açıklamalarda bulunan Okur, zararın yüzde 50 ile yüzde 60 arasında olduğunu belirterek, yağışlar sonrası güneş kaynaklı yanıkların bulunduğunu söyledi. Okur, “Tahıl fiyatları zaten kilogramı 85 veya 90 kuruş civarındaydı, tahıl üreticisi zor ayakta duruyordu. Oluşan bu zarar üreticinin belini daha çok bükecektir” diye konuştu.

Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur:

Saruhanlıda 58 bin dekarlık buğday ve arpa ekili arazinin bulunduğunu sözlerine ekleyen Okur, “Saruhanlı da 58 bin dekar arpa ve buğday ekili arazi bulunuyor. Sağanak yağışlar tahıl arazilerinde de büyük zarara neden oldu. Bunun yanında sıcaklarda tahıllarda yanmalara neden olmuş. Bu zararlardan dolayı bu sene tahılda rekolte çok düşük olacak. Tahıl fiyatları zaten kilogramı 85 veya 90 kuruş civarındaydı, tahıl üreticisi zor ayakta duruyordu. Oluşan bu zarar üreticinin belini daha çok bükecektir. Arazisinde zarar meydana gelen bütün çiftçilerimize geçmiş olsun” dedi.

Bu habere de bakabilirisiniz

Manisa’da 721 kök kenevir ele geçirildi

Manisa’nın Gördes ilçesinde yakalaması bulunan bir şahsın arazisinde yasadışı kenevir ekimi yapıldığı ihbarını alan jandarma …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: