Şehzadeler Şehrinden Vatan Kahramanlarına büyük destek

DSC_5373

Şehzadeler Belediyesi, Doğu Anadolu bölgesinde teröre karşı görev yapan Özel Harekât görevlilerine destek olmak amacı ile Mardin’ in Nusaybin ilçesine 5 bin adet mesir macunu gönderdi. Pazar günü yapılacak olan saçım töreni öncesinde Özel Harekât görevlilerine ulaştırılacağını ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Şehzadeler şehrinden göndermiş olduğumuz 5 bin adet mesir, vatanımız için mücadele eden yiğitlerimize güç kuvvet ve şifa olsun” dedi.

DSC_5405

Şehzadeler Belediyesi doğuda teröre karşı görev yapan özel hareket görevlilerine ulaştırılmak üzere, üzerinde ‘Şehzadeler Şehrinden Vatan Kahramanlarına Selam ve Dua ile” yazılı 5 bin adet Mesir Macunu gönderdi. Şehzadeler Belediyesi Zabıta Müdürlüğü önünde düzenlenen törenle bu gün yola çıkacak olan 5 bin adet mesir Mardin’ in Nusaybin İlçesinde ki Özel Harekât birliğine gönderilecek. Düzenlenen törene Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’ in yanı sıra Başkan Yardımcısı Bilal Demir, Zabıta Müdürü İsmail Çiftçi, Başkan Danışmanı Yener Bilir’ de katıldı.

DSC_5356

Önümüzdeki Pazar günü yapılacak olan Mesir saçım töreni öncesinde 5 bin adet mesir’ in Özel Harekât ekiplerine ulaştırılacağını ifade eden Başkan Çelik “Bilindiği gibi 476. Uluslararası Mesir Festivalini gerçekleştiriyoruz. Manisa Şehzadeler şehri, zaten bu nedenle ilçemizin ismi de Şehzadeler olarak konuldu. Bundan 476. Yıl önce Kanuni Sultan Süleyman’ın annesi Yavuz Sultan Selim’in eşi Hafsa Sultan Manisa’ da rahatsızlanır, Tıp Doktoru Merkez Efendi Manisa’ya davet edilir. Merkez Efendi’nin 1 çeşit baharattan yapmış olduğu bu macunla Hafsa Sultan şifa bulur. Bunun üzerine Hafsa Sultan’ın vasiyeti gereği her yıl bu şifalı Mesir Macunu Sultan Camii’nin kubbe ve minarelerinden halka saçılır. Bu gelenek 476 yıldır da devam etmiştir. Nasip olursa 24 Nisan Pazar günü yine Sultan Camii’nin kubbe ve minarelerinden 41 çeşit baharattan oluşan bu şifalı mesir macunumuzu halkımıza saçacağız. Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Bugünlerde Güney Doğuda, kahraman Askerlerimiz, emniyet kuvvetlerimiz, Özel Harekât Polislerimiz birer kahramanlık destanları yazıyorlar. Orada vatanın bölünmez bütünlüğü için Ay Yıldızlı bayrağımız, daha gür bir şekilde göklerde dalgalansın diye bölgede yaşayan halkımız terörden zarar görmesin diye büyük mücadeleler veriyor ve şehitlerimiz oluyor. Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Biz istedik ki Pazar günü Sultan Camii’nin kubbe ve minarelerinden halka saçılmadan önce Şehzadeler Belediyesi olarak Güneydoğu’ da kahramanlık destanları yazan Özel Harekâtçılarımıza Mesir Macunumuzdan gönderelim, onlar televizyonlardan görmeden önce bu mesir macunundan yesinler, onlara güç kuvvet ve şifa olsun. Bu nedenle 5 bin adet mesir macununu Nusaybin ilçesine gönderiyoruz. Jandarma ve Polis Özel Harekât ekiplerimiz, yiğitlerimiz, inşallah bu şifalı, dualı mesir macunundan yiyecekler ve daha da sağlık bulacaklar şifa bulacaklar. Bu sayede daha büyük zafer ve başarılara imza atacaklar inşallah. Dualarımız, gönlümüz, desteğimiz vatanımız için mücadele eden yiğitlerimiz ile beraberdir. Fatih’in, Kanuni’nin şehrinden, Şehzadeler şehrinden vatan kahramanlarımıza selam ve dua ile binlerce Mesir Macununu gönderiyoruz” dedi.

Bu habere de bakabilirisiniz

MABEM’den YKS’de yüzde 98,14 başarı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde, Manisa’nın büyükşehir belediyesi olmasıyla birlikte 17 ilçede hizmete …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: