Şifreniz, Kafatası Sesiniz Olsun!

Parmak izi, retina tarama derken, şimdi de kafatası sesi ile şifre belirleme imkanı sunan SkullConduct sistemi konuşulmaya başlandı. İşte Skull Conduct ile ilgili detaylar!

intro_1-kafatasi-sesi-ile-sifre-olusturmak-mumkun
Kişisel bilgi güvenliğinin önemi yüksek bir ivme ile artış göstermeye devam ederken, paralel olarak şifreleme konusunda da atılımlar kendini gösteriyor.

Parmak izi sistemi iyiden iyiye bir standart haline gelmişken, şimdi de kafatası titreşimlerine dayalı bir sistem geliştiriliyor.

Kafatası titreşimleri ile şifreleme!

news_1-kafatasi-sesi-ile-sifre-olusturmak-mumkun

SkullConduct ismi verilen bu kafatası titreşimlerinin oluşturduğu seslere dayalı sistem, şu an için detaylı bir araştırmanın ürünü gibi durmuyor. Ancak aktarılan bilgilerde; tıpkı parmak izinde olduğu gibi kafatası sesinin de her insan için özgün olduğu ve bu seslerin şifre olarak kullanılabileceği yer alıyor.

SkullConduct sistemi, şu an için en çok Google Glass ürünü ile birlikte kullanılabilir gibi görünüyor. Lakin, Google Glass ürününe saman alevi benzetmelerinin yapıldığı şu günlerde, SkullConduct sisteminin geleceği nasıl şekillenir, büyük merak konusu…

shiftdelete.net

 

Bu habere de bakabilirisiniz

Balçova’da her üniversiteliye bilgisayar

Eşit ve kaliteli eğitim için yıllardır okullara ve eğitim sistemine desteğini esirgemeyen Balçova Belediyesi’nin üniversiteyi …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: